BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Jak w tym roku przygotować dom na Święta Wielkanocne?
06. IV 2020

Inspiracje

Jak w tym roku przygotować dom na Święta Wielkanocne?

Wielkanoc 2020

Przygotowania do tegorocznej Wielkanocy wyglądają zupełnie inaczej niż dotychczas. I choć w czasie epidemii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z celebrowania wielu tradycji, nie pozwólmy, by te święta były całkowicie pozbawione wyjątkowości. Nasz dom jak zawsze mogą zdobić piękne dekoracje, które będą cieszyć oczy i tworzyć przyjemny nastrój.

W okresie wielkanocnym zmieniamy wystrój mieszkania, nadając mu jasny, pogodny charakter. W tym roku wcale nie musi być inaczej. Zamiast jednak biegać po sklepach w poszukiwaniu świątecznych akcesoriów, wykonajmy ozdoby własnoręcznie, korzystając z materiałów, które znajdziemy w ogródku lub pobliskim lesie. Przejrzyjmy również dekoracje z zeszłego roku, a jeśli koniecznie musimy coś dokupić, zróbmy to drogą internetową.

Wnętrze w ciepłych barwach

Od kilkunastu dni mamy już kalendarzową wiosnę. Jeśli jeszcze nie zaprosiliśmy jej do wnętrza, Wielkanoc jest na to ostatnim dzwonkiem. Grube koce i kapy, ciężkie zasłony, puszyste dywany, a także wszelkie dodatki w ciemnych tonacjach schowajmy do szafy. Teraz w naszych czterech kątach powinny pojawić się radosne kolory oraz lekkie materiały – sprawmy, by przestrzeń wypełniła się światłem i ciepłą aurą.

Wiodącą barwą Wielkanocy jest oczywiście żółć i właśnie ona powinna dominować we wnętrzach. Sięgnijmy np. po żółte serwety, pokrowce na krzesła, poszewki na poduszki czy świeczki. Nie może również zabraknąć żonkili i innych wiosennych kwiatów, które ożywią wystrój. Poza żółtą tonacją, warto stosować również zieleń, błękit i róż. Nie zapominajmy przy tym o bieli, która złagodzi wygląd aranżacji i pozwoli wyeksponować te elementy, na których nam zależy.

Własnoręczne dekoracje cieszą najbardziej

Nic jednak nie dodaje aranżacji takiej wartości, jak ozdoby, które wykonamy samodzielnie. Spokojnie, wcale nie potrzebujemy do tego specjalnych umiejętności – wystarczy odrobina chęci i zaangażowania.

Materiałem, który daje ogromne możliwości dekoracyjne, są jajka, a dokładniej skorupki. Możemy je pomalować na dowolny sposób farbkami lub zabarwić na jeden kolor – świetnymi naturalnymi barwnikami są np. czerwona kapusta i szpinak. Jeśli zależy nam na dodatkowych wzorkach, możemy je delikatnie wyryć za pomocą igły. Dobrym pomysłem jest też, przed zanurzeniem jajek w wodzie, przyłożenie do nich niewielkiego listka lub kwiatka, który pięknie odbije się na skorupce.

Gotowe pisanki ułóżmy na półmisku, zawieśmy na gałązkach bazi za pomocą kolorowej wstążki bądź przymocujmy do nich długie wykałaczki i wbijmy do doniczki z rzeżuchą. Innymi ozdobami, które z powodzeniem przygotujemy samodzielnie są np. wianki lub papierowe girlandy.

Najbliższe święta spędzimy prawdopodobnie tylko w gronie najbliższych osób, jednak zachowując wszystkie możliwe zwyczaje sprawimy, że również ta Wielkanoc będzie miała swój magiczny klimat.

Facebook