BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Jaką deskę na podłogę wybrać - szeroką czy wąską?
17. IX 2019

Kolekcje podłóg

Jaką deskę na podłogę wybrać - szeroką czy wąską?

RuckZuck radzi, jak wydobyć potencjał wnętrza
Jaką deskę na podłogę wybrać - szeroką czy wąską?

W czasie wyboru podłogi, panele muszą spełnić określone kryteria. Należą do nich między innymi klasa ścieralności, struktura powierzchni czy wzór dekoracyjny. W RuckZuck uważamy jednak, że bardzo ważna jest również szerokość deski.

Na efekt końcowy, jaki uzyskamy po położeniu podłogi wpływa szerokość deski, która uwydatnia zalety i wady pomieszczenia. Odpowiednio wybrana deska pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, dodać mu szyku oraz stać się doskonałą oprawą całego wystroju. Kierownik działu marketingu i reklamy RuckZuck, Katarzyna Śliwińska mówi również, że to właśnie z myślą o potrzebach klientów oferujemy różne szerokości podłogi – panele dopasowane będą dzięki temu do każdego wnętrza.

Około 194 mm - tyle wynosi zazwyczaj szerokość deski. W przypadku pomieszczeń o standardowej wielkości sprawdzą się doskonale, to najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogi. Panele z kolekcji Wiparquet Authentic 8 to tylko jedna z wielu propozycji, które można znaleźć obecnie na rynku.

panele-wiparquet-authentic-8-realistic-dab-walijski

Wąskie panele podłogowe

Dostępne w ofercie RuckZuck są również wąskie panele podłogowe - mające około 160 mm, jednak należy zastanowić się, jak będzie wyglądała nasza podłoga. Jak wybrać właściwie? Ten typ paneli sprawdzi się ułożony równolegle względem krótszych ścian, dzięki czemu przestrzeń pomieszczenia wizualnie się poszerzy i będzie sprawiało wrażenie większego. Dla wzmocnienia rezultatu polecamy wybór paneli z jasnym dekorem i połyskową strukturą jak w kolekcji Freedom 4V.

wąskie panele podłogowe Ruckzuck.pl

Szerokie panele podłogowe

Szerokie panele podłogowe (mające ok. 282 mm) to kolejna, trzecia już propozycja na podłogi. Panele te nadają się do dużych przestrzeni, we wspaniały sposób wydobywając z pomieszczenia to, co najpiękniejsze. Matowe i ciemne - choć stanowią wyzwanie, takie podłogi wyglądają elegancko i zwracają uwagę. Szerokie panele podłogowe w tym kolorze dodają pomieszczeniu prestiżu i klasy.

V-fuga to nie tylko trend, sposób na efektowny wygląd paneli. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób panele zostały frezowane i czy po ich położeniu utworzy się tak zwana V-fuga, która podkreśla krawędzie deski.

Moda na otwartą przestrzeń zapanowała w polskich domach kilka lat temu i od tego czasu cieszy się nieustającą popularnością. Szerokie panele podłogowe doskonale nadają się do tego typu mieszkań. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, uzupełniliśmy w ubiegłym roku ofertę  RuckZuck o kolekcję Villa 4V – wyróżnia ją nie tylko szeroka deska, ale również wysoka klasa ścieralności AC4 oraz bogaty wybór dekorów.

Panele z V-fugą.

Od kilku miesięcy klienci mogą skorzystać także z naszej drugiej propozycji – linii Arteo, która obejmuje deski o różnych wymiarach. Prezentują się one niezwykle oryginalnie i atrakcyjnie.

Panele z V-fugą

Facebook