BLOG

BLOG

AKTUALNOŚCI
Jakim typem świątecznej osoby jesteś?
13. XII 2019

Aktualności

Jakim typem świątecznej osoby jesteś?

Quiz

Boże Narodzenie tuż-tuż. Niektórzy wpadli już w wir świątecznych przygotowań i czekają z ekscytacją na 24 grudnia, inni zwlekają z wszystkim do ostatniej chwili, a część osób całkowicie stroni od świątecznej atmosfery. A Ty jakim typem jesteś? Zrób sobie 10 minut przerwy, wypełnij nasz quiz i przekonaj się!

 1. Jak dekorujesz dom na święta?
  1. Minimalistycznie – ma być skromnie i elegancko 
  2. Wystawnie – cały dom powinny zdobić dekoracje świąteczne 
  3. Stroję tylko choinkę 
  4. Nie dekoruję domu
    
 2. Co w świętach sprawia Ci największą przyjemność?
  1. Rodzinna atmosfera 
  2. Strojenie domu 
  3. Wręczanie i otrzymywanie prezentów 
  4. Spożywanie potraw
    
 3. Jaka choinka gości w Twoim domu?
  1. Samodzielnie przystrajam choinkę kupionymi ozdobami 
  2. Przystrajam choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami 
  3. Kupuję choinkę, która już jest przystrojona 
  4. Nie stroję choinki na święta
    
 4. Gdzie spędzasz święta?
  1. U siebie w domu z najbliższymi 
  2. U rodziny w domu 
  3. Za granicą – to świetna okazja, by wybrać się na urlop 
  4. Samemu w domu
    
 5. Twój ulubiony film świąteczny to:
  1. „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” 
  2. „Kevin sam w domu” 
  3. „Listy do M.” 
  4. „Grinch: świąt nie będzie”
    
 6. Kiedy kupujesz prezenty świąteczne?
  1. Na przełomie listopada i grudnia 
  2. Kompletuję je przez cały rok 
  3. Na ostatnią chwilę 
  4. Nie kupuję prezentów, składam tylko życzenia
    
 7. Jakie potrawy wigilijne goszczą na Twoim stole?
  1. 12 tradycyjnych potraw 
  2. Tradycyjne dania, jednak nie staram się, by było ich 12 
  3. Stawiam na nowoczesną kuchnię 
  4. Jem to, co zazwyczaj
    
 8. Jaka muzyka wypełnia Twój dom?
  1. Śpiewam kolędy wraz z rodziną 
  2. Przede wszystkim słucham kolęd 
  3. Słucham muzyki świątecznej 
  4. Nie słucham muzyki
    
 9. Jak wyglądają Twoje porządki świąteczne?
  1. Przeprowadzam gruntowne porządki i dokładnie czyszczę cały dom 
  2. Sprzątam tak, by było czysto, jednak nie wpadam w wir porządków 
  3. Sprzątam pobieżnie, by na pierwszy rzut oka wyglądało na posprzątane 
  4. Nie sprzątam w ogóle
    
 10. Kto w Twoim domu przynosi prezenty?
  1. Dzieciątko 
  2. Święty Mikołaj lub Aniołek 
  3. Gwiazdor 
  4. Wręczam prezenty w swoim imieniu

 

SPRAWDŹ WYNIKI:

Większość odpowiedzi A -Rodzinny tradycjonalista

Święta są dla Ciebie spokojnym czasem, który w pełni zarezerwowany jest dla rodziny. Choć dokładnie się do niego przygotowujesz, starasz się nie ulegać przedświątecznej gorączce zakupów i do wszystkiego podchodzisz z charakterystycznym dla Ciebie opanowaniem. Najlepiej sprawdzasz się w roli gospodarza – Twój dom jest otwarty dla gości i nikt nie opuści Cię z pustymi rękami. Zależy Ci, żeby w święta spędzić czas z wszystkimi ważnymi dla Ciebie osobami – również z tymi mieszkającymi w innych częściach kraju lub za granicą. Możliwość wspólnego dekorowania pierników, strojenia choinki i świętowania w rodzinnym gronie jest dla Ciebie największym szczęściem. Ogromną radość sprawia Ci nie tylko otrzymywanie prezentów, ale również ich wręczanie, dlatego starannie dobierasz podarunki. Bardzo cenisz polskie zwyczaje – na wigilijnym stole goszczą tradycyjne dania, po wieczerzy śpiewasz z najbliższymi kolędy, a przed północą wybierasz się na pasterkę. Od Twojego domu aż bije rodzinne ciepło!

Większość odpowiedzi B  - Niepoprawny entuzjasta

Po prostu uwielbiasz święta! Czekasz na nie cały rok, a jak już nadejdzie ten wyjątkowy czas to napawasz się nim bez końca. Wypełnia Cię radość, na twarzy gości uśmiech, a swym pozytywnym nastawieniem zarażasz wszystkich wokół. Już same przygotowania do świąt są dla Ciebie bardzo angażujące i zaczynasz je wcześniej niż inni – na pierwsze świąteczne zakupy wybierasz się zanim w sklepowych witrynach pojawią się bożonarodzeniowe ozdoby. Cieszy Cię każdy aspekt świąt – gotowanie potraw, pieczenie pierników, dekorowanie domu, strojenie choinki i wspólne świętowanie z bliskimi. Przekraczając próg Twojego domu od razu można poczuć wyjątkową, ciepłą atmosferę – nie brakuje tu pięknych, własnoręcznie wykonanych stroików, kolorowych girland i migoczących światełek, a w powietrzu unosi się cudowna mieszanka zapachów: żywej choinki, obieranych pomarańczy i pieczonych ciasteczek. Dla Ciebie Święta Bożego Narodzenia mogłyby być co najmniej kilka razy w roku ;)

Większość odpowiedzi C -Beztroski lekkoduch

Choć nie jesteś przeciwnikiem świąt, nie przywiązujesz do nich specjalnej wagi. Nie udziela Ci się świąteczny entuzjazm, a zamiast biegać po sklepach w poszukiwaniu wyjątkowych prezentów, wolisz wybrać się ze znajomymi na miasto lub obejrzeć w domu ciekawy film. W konsekwencji podarunki kupujesz często na ostatnią chwilę i nie zawsze są to trafione prezenty. W Twoim domu nie zachodzi świąteczna rewolucja – nie przeprowadzasz szczególnych porządków, a wszelkie dekoracje ograniczasz do niezbędnego minimum. Zazwyczaj oznacza to jedynie ubieranie choinki, a o własnoręcznie wykonanych ozdobach nie ma nawet mowy. Nie czujesz potrzeby, by na Twoim wigilijnym stole koniecznie znalazły się tradycyjne potrawy, a zamiast śpiewania kolęd, wolisz posłuchać swojej ulubionej muzyki. Święta traktujesz przede wszystkim jako dni wolne od pracy i najchętniej wykorzystałbyś je na zagraniczny urlop.

Większość odpowiedzi D -Świąteczny pustelnik

Święta Bożego Narodzenia to totalnie nie Twój klimat. Na ich czas najchętniej zapadłbyś w sen zimowy i obudził się dopiero, gdy z ulic znikną ostatnie dekoracje. Nie miałbyś nic przeciwko, gdybyś mógł spędzać ten czas samemu w domu, ale za namową bliskich jesteś skłonny przekonać się do kilku godzin wspólnego świętowania w restauracji lub rodzinnym domu. Nigdy nie zdecydowałbyś się jednak na zorganizowanie wieczerzy wigilijnej u siebie. Twój dom wygląda wtedy jak każdego, zwykłego dnia – próżno szukać tu zimowych ozdób czy zapachu świątecznych przysmaków. Nie przewidziałeś miejsca nawet na choinkę. Bliskim wręczasz symboliczne prezenty lub składasz jedynie życzenia – uważasz, ze tyle wystarczy i nie oczekujesz niczego wystawnego w zamian. Krótko mówiąc: najchętniej usunąłbyś święta ze swojego kalendarza.

Facebook