BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Modne dekoracje, które zmienią charakter wnętrza
18. I 2019

Inspiracje

Modne dekoracje, które zmienią charakter wnętrza

Początek roku to czas poznawania najnowszych trendów w aranżacji wnętrz.

Przez najbliższy sezon będą stanowić inspiracje dla projektantów, architektów i miłośników designu. 2019 rok przyniesie kontynuację niektórych topowych rozwiązań, ale wprowadzi też kilka zupełnie nowych propozycji – również w przypadku dodatków. Po jakie dekoracje warto sięgnąć, by stworzyć wystrój wpisujący się w obecne trendy?

Choć dekoracje nie stanowią bazowej części wystroju, są jego istotnym dopełnieniem, bez którego aranżacja pozbawiona byłaby przysłowiowej „kropki nad i”. W 2019 roku przybiorą one nieoczywiste formy, które wniosą do wnętrza energię i radość.

Wśród najciekawszych rozwiązań znajdą się fototapety z motywem komiksowym. Rysunki fantastycznych postaci podkreślą nonszalancję, luz i swobodę aranżacji, a dzięki żywym kolorom pomieszczenie zyska wyrazistość. Fani Marvela czy DC Comics nie mają się nad czym zastanawiać – komiksowa ściana idealnie odwzoruje ich zainteresowania.

Dekoracje w obecnym sezonie osiągną także wyższy wymiar – już nie tylko będą imitować trójwymiarowość (jak robiły to tapety z efektem głębi), ale staną się takie w rzeczywistości. Przykładem są litery przestrzenne, z których można stworzyć motywacyjne hasło czy ułożyć wybrane imię i postawić na półce. Bardzo modne są również panele ścienne 3D – wykonane z gipsu, betonu, drewna czy bardziej miękkiego materiału, jakim jest styrodur. Wybór paneli o różnych grubościach pozwoli uzyskać bardzo ciekawy wygląd.

Na topie pozostanie natomiast metal, który wykorzystywany będzie szczególnie w formie ozdób ściennych (przedstawiających np. zwierzęta lub abstrakcyjne kształty). W modnym wnętrzu nie może też zabraknąć metalowych lamp, zegarów, ram na lustra i zdjęcia. Elementy te zyskają niezwykle elegancki charakter, jeśli zostaną wykonane z mosiądzu. Równie atrakcyjną wizualnie alternatywą jest przemalowanie ozdób na kolor złoty, dodający szlachetnego błysku.

Powrót do natury to kolejny trend, który wyraźnie zaznaczy swoją obecność w 2019 roku. Dużą popularność zyskują wykonane z drewna drobne dodatki (np. podkładki pod szklanki, świeczniki, schowek na klucze). Świetnie zaprezentują się też geometryczne, drewniane półki lub okrągły stolik z plastra drewna. Jeśli zostaną wyeksponowane na tle podłogi w dębowym dekorze (np. z kolekcji Impression 4V, Villa 4V lub Legend 4V od RuckZuck) aranżacja wnętrza stanie się nie tylko nowoczesna, ale i spójna.

Facebook