BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Niepewny wyjazd wakacyjny?
19. V 2020

Inspiracje

Niepewny wyjazd wakacyjny?

Przenieś letni klimat do wnętrza
Niepewny wyjazd wakacyjny?

Gdy cały świat mierzy się z pandemią, a w domu przebywamy zdecydowanie częściej niż poza nim, jak nigdy wcześniej marzymy o wyjeździe urlopowym. Niestety w obecnej sytuacji wiele podróży zostało odwołanych, a inne stoją pod znakiem zapytania. Cząstkę wakacyjnej sielanki możemy jednak przemycić do wnętrza. Podpowiadamy, jak stworzyć wystrój rodem z wiejskiej farmy.

Przeniesienie do wnętrza idyllicznego klimatu wiosek rozpogodzi aranżację i wprawi nas w dobry nastrój. Jak to zrobić, by wygląd domu nie stracił jednocześnie nowoczesnego charakteru? Z pomocą przychodzi styl cool country, łączący w sobie skandynawską prostotę z rustykalnym romantyzmem i beztroską. Niech w naszych czterech kątach zagoszczą więc jasna kolorystyka, naturalne materiały, roślinne dekoracje oraz wzorzyste dodatki.

 

Inspiracje czerpane z natury

 

Dominującą barwą wnętrz powinna być biel, uzupełniana o pastelowe tony: beżu, błękitu czy różu. Dobrze widziane są także wszelkie ziemiste odcienie. Stosujmy je zarówno na ścianach, jak i w dodatkach. W akcentach warto sięgnąć także po czerń (np. w przypadku ramki na zdjęcia czy opraw luster), która doda aranżacji wyrazistości.

Wyjątkowy urok zapewnią świeże kwiaty i trawy ozdobne umieszczone w białych, wiklinowych koszach (włóżmy do nich wysoką, przezroczystą szklankę z wodą, by przedłużyć żywotność roślin). Sięgajmy po kwiaty sezonowe, takie jak bzy, konwalie czy piwonie, które nie tylko upiększą przestrzeń, ale też roztoczą w niej miły zapach.

We wnętrzu nie może zabraknąć także naturalnych materiałów: lnianych pościeli i zasłon, dywanów z juty, drewnianych doniczek, dzianinowych puf czy szydełkowych obrusów z bawełny. By zachować harmonię, większość z nich powinna być utrzymana w jednolitej kolorystyce.  Wybrane dodatki niech zdobią natomiast pasy lub proste wzory geometryczne, dzięki którym wystrój zyska energię.

Wnętrza zainspirowane naturą

 

Podłogi i meble w drewnianych dekorach

 

Majsterkowicze mogą zdecydować się na większą metamorfozę pomieszczeń – przede wszystkim poprzez zmianę wyglądu starych mebli. Do stylu rustykalnego doskonale pasują bielone szafki, regały i stoliki, więc przemalowanie ich na taki kolor będzie strzałem w dziesiątkę. We wnętrzu świetnie odnajdą się też proste krzesła, na które możemy położyć miękkie poduszki. Ustawmy je w kierunku okna z najlepszym widokiem – oglądanie zieleni uspokaja i relaksuje.

Ciekawym wykończeniem podłogi będą natomiast panele o frezowanych krawędziach i dębowym dekorze – wybierzmy modele w kolorze białym, jasnobrązowym lub szarawym. Propozycje tego typu znajdziemy np. w kolekcjach paneli laminowanych Expedition 4V i Arteo, dostępnych w salonach sieci RuckZuck.

Rustykalne klimaty propozycja  od Ruckzuck

 

Przywoływanie wspomnień

 

Gdy nasze plany urlopowe zostają pokrzyżowane, warto udać się w podróż… nostalgiczną. Pomogą w tym pamiątki i zdjęcia z wojaży – wyeksponujmy je i przypomnijmy sobie przyjemne chwile z nimi związane. Świetnym pomysłem jest również powieszenie na ścianie mapy świata i zaznaczenie na niej miejsc, w których byliśmy oraz tych, do których mamy zamiar wybrać się w przyszłości. Połączenie stylu cool country z podróżniczymi dodatkami umili nam czas spędzany w domu, a oczekiwanie na wymarzone wakacje będzie łatwiejsze.

Wspomnień czar  inspiracja od Ruckzuck

Facebook