BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Panele wodoodporne
16. VI 2020

Kolekcje podłóg

Panele wodoodporne

Nowy trend na rynku?

Szukając najlepszego materiału na wykończenie posadzki, wybór pada często na panele podłogowe – zwycięża ich praktyczny charakter, łatwy montaż i estetyczny wygląd. Wkrótce popularność tego rozwiązania może jeszcze wzrosnąć, a to za sprawą coraz bogatszej oferty modeli wodoodpornych. Kiedy warto po nie sięgnąć?

Rozwój technologii sprawił, że współczesne panele laminowane niczym nie przypominają swoich odpowiedników z lat 90. Wynika to zarówno z ich estetyki, jak i właściwości technicznych – producenci dokładają starań, by wygląd paneli wyraźnie upodobnił się do drewnianych desek, a trwałość podłogi pozwalała na jej wieloletnie użytkowanie. Możliwości aranżacyjne zwiększyło dodatkowo pojawienie się modeli wodoodpornych, które w wielu przypadkach stanowią ciekawą alternatywę dla płytek ceramicznych.

 

Panele wodoodporne – nowości na rynku

 

Wśród najnowszych propozycji wodoodpornych paneli laminowanych znalazło się kilka kolekcji dystrybuowanych przez sieć sprzedaży RuckZuck: Impression 4V, Expedition 4V, Vision 4V oraz Trend 4V. Wszystkie z nich zostały wyposażone w system montażu Megaloc Aqua Protect – nie tylko umożliwia on proste i szybkie łączenie desek, ale również zapewnia szczelne zamknięcie między nimi. Dzięki specjalnie impregnowanej fudze oraz powłoce hydrofobowej woda nie przedostaje się wnętrza paneli, lecz pozostaje na ich powierzchni i tym samym nie uszkadza posadzki.

Panele wodoodporne w ofercie ruckzuck.pl

Takie działanie utrzymuje się aż przez 24 godziny od kontaktu z wodą. To zwiększa komfort domowników, którzy na wytarcie mokrej powierzchni mają zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku tradycyjnych paneli. Nie muszą przejmować się już rozlanym napojem, nieszczelną doniczką czy wodą kapiącą z mokrych kurtek i parasoli.

 

Panele, które wpisują się w trendy

 

Za wyjątkową wytrzymałość paneli odpowiada także technologia LLT anti scratch oraz bardzo wysoka klasa ścieralności AC5. Wzmocniona górna warstwa zapewnia świetną odporność na zużycie oraz mikrozarysowania. Z tego względu przeznaczeniem paneli są nie tylko wnętrza narażone na wilgoć, ale również intensywne eksploatowanie – takie jak kuchnia, przedpokój, salon czy biuro. Warto rozważyć ich wybór również wtedy, jeśli zależy nam na zastosowaniu jednego rodzaju wykończenia posadzki w całym mieszkaniu.

Doskonałym parametrom technicznym towarzyszy modna estetyka – wiernie odwzorowany rysunek drewna, frezowane krawędzie oraz niejednolita kolorystyka sprawiają, że podłoga prezentuje się bardzo elegancko i harmonijnie. Szeroki wybór dębowych dekorów pozwala z łatwością dobrać odpowiednią propozycję do własnych potrzeb aranżacyjnych. Co ciekawe, naturalny charakter paneli nie dotyczy jedynie ich wyglądu – uzyskany certyfikat Blue Angel potwierdza, że są także ekologiczne i tworzą we wnętrzu zdrowy klimat.

Panele wodoodporne idealne do kuchni od Ruckzuck

 

Facebook