BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Parkiet jodełka w nowoczesnej interpretacji - kolekcja Manor
11. VIII 2023

Kolekcje podłóg

Parkiet jodełka w nowoczesnej interpretacji - kolekcja Manor

Panele drewniane serii Manor to nowość w ofercie salonów sprzedaży Ruckzuck, z pomocą której stworzysz klasyczny parkiet we wzór jodełki. Nie tylko jednak uzyskasz elegancki i ponadczasowy efekt w pomieszczeniach, ale także, dzięki zastosowaniu w kolekcji szeregu innowacyjnych rozwiązań, szybko i wygodnie położysz podłogę.

 

Jodełka - wzór, który nie przemija

Parkiet we wzór jodełki to jeden z najbardziej klasycznych, tradycyjnych, a przy tym nieprzemijalnych motywów we wnętrzach. Największą popularnością cieszył się w okresie międzywojennym, kiedy królował w kamienicach i kojarzył się z luksusowym designem. Podłogi z drewnianych desek ułożonych pod kątem 45 stopni z czasem przestały być uznawane za efektowne rozwiązanie - motyw niedoceniany, przez lata traktowany był jako relikt minionej epoki, a jego miejsce zajmowały nowoczesne rozwiązania w zakresie aranżacji podłóg. Od kilku lat parkiet jodełka wrócił do aranżacyjnych trendów ze zdwojoną siłą, a designerskie, drewniane podłogi znów budzą zachwyt. Idealnie pasują do wnętrz w kamienicznych i vintage aranżacjach, ale także klasycznych, skandynawskich, rustykalnych i wielu innych. Wszystko to za sprawą niezwykle subtelnego i eleganckiego efektu, który wprowadzają do pomieszczeń. Układane z drewnianych desek podłogi są jednak inwestycją kosztowną i czasochłonną - znacznie wygodniejszą alternatywą są panele Manor,  z którymi stworzysz efektowny parkiet jodełka, nie rezygnując z, typowej dla nowoczesnych rozwiązań podłogowych, funkcjonalności.

 

Parkiet jodełka z panelami Manor od Classen

Firma Classen zdecydowała się podjąć wyzwanie nowoczesnej interpretacji klasycznego wzoru jodełki, tworząc dedykowane mu panele, zebrane w kolekcji Manor. Reprezentowana przez 6 dekorów o strukturze dębu oraz ekskluzywnego orzecha włoskiego seria oferuje elegancki i tradycyjny design połączony z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, które znacznie ułatwiają układanie, ale i użytkowanie podłóg. Czym wobec tego wyróżniają się panele Manor? Przede wszystkim to dekory, które wyprodukowane zostały z drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów. Oznacza to, że kolekcja Manor powstaje w sposób obojętny dla środowiska, a równocześnie, dzięki zastosowaniu naturalnego materiału, jakim jest drewno, oferuje wyjątkowo efektowne usłojenie. 6 dekorów o różnych poziomach jasności wybarwienia w tonacjach ciepłych i chłodnych dębu lub orzecha włoskiego, pozwalają na zastosowanie paneli w każdym wnętrzu, bez względu na stylistykę. Równocześnie dodają jej naturalnego, a przy tym tradycyjnego wymiaru, dzięki wykończeniu dekorów matową strukturą. Panele Manor sprawdzą się także w maskowaniu nieregularności pomieszczeń - wykorzystując załamanie światła oraz szereg możliwości układania podłóg, możesz uzyskać efekt optyczny, na jakim Ci zależy. Chcesz wydłużyć pokój? Połóż panele wzdłużnie. Marzysz o dodaniu wnętrzu kilku centymetrów szerokości? Panele Manor ułóż panele poprzecznie. Jeśli z kolei chcesz zbudować efektowny i niebanalny kontrast, układaj je po przekątnej.

Nowoczesna interpretacja parkietu od Classen

Niezaprzeczalną zaletą paneli Manor jest zastosowanie w nich szeregu zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które podnoszą ich wartość użytkową w porównaniu do tradycyjnych, drewnianych desek. Należy wyróżnić wśród nich chociażby rozwinięty autorski system układania paneli marki Classen. Megaloc Twin pozwala na dowolne układanie paneli, bez weryfikacji czy mamy do czynienia z prawą czy lewą deską. Kolekcja Manor obejmuje tylko drewniane panele typu A - upraszczamy więc ich układanie i redukujemy konieczność sprawdzania czy łączymy ze sobą odpowiednie elementy, ponieważ wszystkie są dokładnie tego samego rodzaju. Przekłada się to na znacznie krótszy czas układania wzoru - parkiet jodełka jeszcze nigdy nie był tak łatwy i szybki w ułożeniu. Dodatkowo marka Classen oferuje także technologię Fold-Down, czyli intuicyjną metodę układania poszczególnych elementów systemem “na klik”. Jak działa? Wystarczy, że połączysz panele ze sobą dłuższym bokiem - pod kątem około 20-30 stopni, a później dociśniesz krótszy bok dekoru. Tym sposobem szybko i sprawnie ułożysz stabilnie parkiet jodełkę z paneli Manor. Nowa seria od Classen to jednak nie tylko funkcjonalny sposób montażu paneli - dekory, które zawiera zostały zaprojektowane w taki sposób, że po ułożeniu eliminują uporczywe i typowe dla tradycyjnych, drewnianych parkietów skrzypienie podłogi. Wybierając tę kolekcję możesz więc cieszyć się efektownym designem, równocześnie korzystając z dobrodziejstw technologii i funkcjonalnych rozwiązań, typowych dla najnowocześniejszych paneli podłogowych na rynku.

Jesteś zainteresowany panelami Manor? Zapraszamy do salonów sprzedaży RuckZuck, gdzie pomożemy Ci wybrać dekor odpowiedni dla Twojej aranżacji wnętrza.

Facebook