BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Ponadczasowa biel we wnętrzu
08. V 2015

Porady wnętrzarskie

Ponadczasowa biel we wnętrzu

Najjaśniejsza z barw triumfuje w domowych aranżacjach

Wiodącym trendem w aranżacji wnętrz jest optyczne powiększanie i otwieranie przestrzeni, które ma czynić ją bardziej funkcjonalną i przyjazną. Jednym z rozwiązań pozwalających na osiągnięcie tego efektu jest zastosowanie w mieszkaniu najjaśniejszej z barw. Niezależnie od tego, czy pojawi się ona na ścianach, drzwiach, podłodze czy meblach, będzie prezentować się równie dobrze. Dzięki niej pomieszczenia zyskają klimat spokoju i harmonii.

Magiczna moc bieli

Biel doskonale sprawdza się w domowych aranżacjach. Może być wykorzystana jako wiodący motyw kolorystyczny, bądź stanowić jedynie tło dla kontrastowych dodatków. Łatwo ją zaakcentować lub przełamać innymi barwami, dzięki czemu jest ona dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących zmiany. Świetnie komponuje się z szeroką gamą odcieni, zarówno pastelowych, jak i soczystych. Pozornie chłodna i surowa, w zestawieniu z dekoracjami utrzymanymi w subtelnej tonacji (np. błękit, pudrowy róż), czyni wnętrze przytulnym, nadając mu lekkości, a nawet romantyzmu. Co więcej, posiada właściwości kojące, relaksujące, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników.

Biel na podłodze

Biały kolor coraz częściej gości w polskich domach. Obok ścian, mebli czy dodatków, pojawia się on również na podłodze. Panele podłogowe w różnych odcieniach – od śnieżnobiałego, poprzez delikatny beż, po subtelną szarość – pozwalają zdefiniować indywidualny klimat mieszkania. Podążając za najnowszymi trendami, salony RuckZuck oferują kilka kolekcji, które są utrzymane w tych barwach. Wśród nich znajdują się m.in. produkty z linii Impression (panele Dąb Bassano) oraz Master 4V (Dąb Rimini). Każdy z nich stanowi dobre tło dla nowoczesnych aranżacji, zwłaszcza cieszących się niesłabnącą popularnością wnętrz skandynawskich. Niewątpliwym atutem paneli podłogowych w tych dekorach jest optyczne powiększenie przestrzeni, jej rozświetlenie oraz nadanie pomieszczeniom świeżości.

Białe skrzydła drzwiowe

Biel pojawia się także w drzwiach, które odgrywają ważną rolę w mieszkaniu. Są bowiem nie tylko elementem pozwalającym na wyznaczenie granicy między strefami snu, pracy i relaksu, ale również dekoracją wnętrza. To nowe spojrzenie na skrzydła drzwiowe prezentuje marka SENTIS, łącząca innowacyjność rozwiązań i wysoką jakość wykonania. Inez – linia obejmuje pięć modeli, które charakteryzuje minimalistyczna forma. Ich powierzchnię zdobią proste, graficzne żłobienia. Drzwi dobrze sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, podkreślając ich surowy charakter;

Przestrzeń pełna światła

Eksperymentując z najjaśniejszą z barw, warto zadbać o właściwe oświetlenie pomieszczeń. Pomoże ono bowiem wydobyć z wnętrza wiele detali. Pojawiające się pod jego wpływem cienie i załamania sprawią, że przestrzeń stanie się cieplejsza, bardziej przyjazna. Jako, że biel w aranżacji ma charakter uniwersalny i ponadczasowy, można zastosować ją w zarówno w salonie, holu, sypialni, jak również w pokoju dziecięcym. Dobrze wkomponuje się w klimat mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, ale także klasycznym. 

Facebook