BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Salon przystrojony na Święta
10. XII 2018

Porady wnętrzarskie

Salon przystrojony na Święta

Wraz z nadejściem grudnia rozpoczynamy przedświąteczne przygotowania.

Jednym z najprzyjemniejszych aspektów tego okresu jest dekorowanie czterech kątów. Dzięki własnoręcznie wykonanym ozdobom w domu zapanuje ciepły nastrój, a rodzina będzie mogła cieszyć się wspólnie spędzonym czasem w pięknym otoczeniu.

Do stworzenia domowych dekoracji nie potrzebujemy zaawansowanych umiejętności – wystarczą chęci oraz odrobina kreatywności i zręczności. Samodzielne wykonanie ozdób dostarczy wiele radości i satysfakcji, angażując całą rodzinę do wspólnej zabawy.

Jednym z najlepszych „umilaczy” oczekiwania na święta jest kalendarz adwentowy, który podoba się szczególnie dzieciom. Otwieranie okienek wypełnionych czekoladkami, obrazkami lub innymi drobnymi upominkami stanowi radosny rytuał grudniowych dni. Gotowy kalendarz bez problemu znajdziemy w wielu sklepach, jednak lepszym pomysłem jest wykonanie go samodzielnie. Można użyć w tym celu np. tkanin (wystarczy naszyć kieszonki na prostokątny kawałek materiału). Okraszony haftami i naszywkami będzie piękną ozdobą, którą wykorzystamy wielokrotnie. Jeśli szycie nie jest naszą najmocniejszą stroną, warto sięgnąć po papier – w tym przypadku kieszonki mogą przybrać formę pudełek po zapałkach lub kopert.

Piękną ozdobą będzie też gałązka przystrojona bombkami, papierowymi płatkami śniegu, szyszkami i suszonymi owocami. Położona na parapecie lub zawieszona pod sufitem wniesie do salonu zimowy nastrój. Podobny efekt uzyskamy tworząc wieniec z zielonych gałązek – powieszony na drzwiach upiększy wejście do domu. Ciekawie zaprezentuje się też girlanda z szyszek, filcowych kulek, bibuły, a nawet makaronu (wystarczy pomalować makaron w kształcie kokardek na wybrany kolor i posypać brokatem, a następnie złączyć za pomocą sznurka).

Klimatyczny nastrój stworzymy natomiast za pomocą świec. Świecznik możemy zrobić samodzielnie, np. malując słoik farbkami witrażowymi i przyozdabiając wstążkami. Oryginalnym i bardzo prostym rozwiązaniem jest też wsypanie do pojemnika ze świeczką soli, która będzie przypominać śnieg.

Artystyczne dzieła powstają bardzo często na podłodze – to ona (obok stołu) stanowi ze względu na swój rozmiar najwygodniejszą przestrzeń do pracy. Domownicy mogą na niej usiąść w kółeczku i wspólnie pracować nad nowym projektem. Zadbajmy, by posadzka była bezpieczna i przyjazna w dotyku. Powinna cechować się antystatycznością, gładką powierzchnią i miękkością. Wiele paneli spełniających te oczekiwania dostępnych jest w ofercie firmy RuckZuck (np. Villa czy Galaxy 4V).

Facebook