BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Uszlachetniająca moc metali
01. III 2018

Kolekcje podłóg

Uszlachetniająca moc metali

Płytki terakotowe, tynk strukturalny czy cegła to popularne materiały architektoniczne stosowane we wnętrzach od lat.

Obecnie w mieszkaniach pojawia się coraz więcej wyszukanych tworzyw, które są używane do wykończenia podłóg, ale też występują w formie dekoracji. Specjaliści firmy RuckZuck radzą, jak kierując się najnowszymi trendami sprawić, że cztery kąty zyskają nutę finezji i elegancji.

"Moda na surowe materiały we wnętrzach nie przemija. Wręcz przeciwnie, akcenty te zadomowiły się już na dobre i znajdują coraz więcej zastosowań. Pomimo swojego chłodnego charakteru, wzbogacają wnętrze prostym, lecz nieszablonowym wyglądem. Złoto i miedź, które brylowały w aranżacyjnych konceptach zeszłego roku, powoli tracą jednak na znaczeniu i oddają prym innym, równie eleganckim stopom metali".

W tym roku wystrój mieszkań zostanie zdominowany przez mosiądz i chrom. Będą się one pojawiać w formie dekoracji (takich jak: wazony, lampy, świeczniki, ramki na zdjęcia) oraz jako przykuwający wzrok akcent, wzbogacający inne przedmioty (np. zakończenie karnisza, klamka do drzwi, uchwyty szafek). Rudawe i srebrzyste odcienie pięknie zaprezentują się w armaturze łazienkowej – wykończone mosiądzem lub chromem baterie umywalkowe, wannowe czy rączki natryskowe sprawią, że łazienka zyska stylowy, okazały charakter.

Do innych wiodących w tym sezonie surowców należą:

  • beton – materiał budowlany, który przestał służyć jedynie do tworzenia fundamentów i posadzek. Wykonuje się z niego stoły, zlewy czy pokrycia ścian, ale też bardziej subtelne dodatki, np. akcesoria biurowe i doniczki;
  • szkło – dodaje pomieszczeniom lekkości i blasku. Przezroczyste, mleczne, satynowe, ornamentowe – bogaty wybór daje wiele możliwości aranżacyjnych. Ze szkła wykonywane są balustrady, schody, panele ścienne. Ciekawy efekt zapewniają także lustrzane fronty mebli;
  • marmur i granit – poza ułożeniem na podłodze lub ścianie, doskonale sprawdzają się w roli blatów (łazienkowych lub kuchennych), portali kominkowych i parapetów. Niepowtarzalnemu wyglądowi kamieni towarzyszy bardzo dobra wytrzymałość na uszkodzenia, dzięki czemu ich urokiem można się cieszyć przez długi czas.

W stworzeniu industrialnego klimatu skuteczne będą też produkty, które idealnie imitują naturalne surowce. Przykładem są panele o strukturze kamiennej, które poza szczególną powierzchnią, posiadają nieprzeciętną kolorystykę oraz kształt i wymiary kafli. Wierne odzwierciedlenie wielu kamiennych oraz betonowych struktur pokazują kolekcje Visiogrande oraz SONO Landscape, dostępne w ofercie salonów z panelami RuckZuck. Ich wyjątkowa estetyka idzie w parze z wysoką jakością wykonania, cenioną przez klientów.

"Metalowe, szklane i skalne materiały mogą stać się inspiracją do stworzenia oryginalnej aranżacji. Ważnym atutem jest możliwość dowolnego łączenia we wnętrzu tych surowców – świetnie się ze sobą komponują i uzupełniają. W otoczeniu drewna, które również nie wychodzi z mody, i ciepłych barw, uzyskamy nie tylko szykowny, ale także przyjazny domownikom wystrój".

Facebook