BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Więcej światła i przestrzeni dzięki poradom RuckZuck
27. III 2014

Porady wnętrzarskie

Więcej światła i przestrzeni dzięki poradom RuckZuck

Wiosenny remont sprawnie i przyjemnie

Aranżując wnętrze, nie tylko wiosną, warto pamiętać, że naturalne światło dostaje się do mieszkania oknem, ale to dzięki szybom, np. w drzwiach, mieni się pięknym blaskiem, nadając pomieszczeniu świeżość. Naturalne światło dzienne nie tylko dodaje energii i wywołuje uśmiech, ale poprawia również wydajność pracy i zmniejsza stopień zmęczenia wzroku, warto więc o nie szczególnie zadbać.

Jak sprawnie odświeżyć mieszkanie wiosną?

Panele podłogowe- zmiana na lepsze

1. Precyzyjnie mierzymy pomieszczenie, w którym planujemy położyć panele podłogowe. Musimy pamiętać, że do oszacowanego metrażu należy doliczyć ok. 5-10 procent paneli więcej, gdyż nawet najbardziej dokładny pomiar wnętrza nie gwarantuje wykorzystania każdej z desek w 100 procentach. Dzięki tzw. zapasowi nie braknie nam materiału na żadną wnękę czy odbiegający od typowego kształt podłogi.

2. W zależności od pomieszczenia, w którym zamierzamy ułożyć panele, należy dopasować do niego klasę użyteczności i ścieralności desek. Aby nie martwić się o wytrzymałość paneli, warto nabyć panele w klasie ścieralności od AC3 lub AC4. Natomiast do biur panele laminowane w klasie AC5.

3. Kupując panele podłogowe, nie można zapomnieć również o akcesoriach, które będą niezbędne przy ich montażu. Konieczny jest zakup folii PE (paroizolacyjnej) i podkładu pod panele, np. płyty izolacyjnej. Kluczowy ejst również wybór odpowiednich elementów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, które pozwolą na eleganckie wykończenie podłogi, a przy tym umożliwią funkcjonalne rozprowadzenie kabli. Wiosną warto pomyśleć o jasnych podłogach – optycznie powiększą pomieszczenie, nadadzą mu lekkości i świeżości.

Drzwi i ościeżnice w nowym wnętrzu

1. W pierwszej kolejności dokładnie mierzymy miejsce, w którym drzwi mają zostać osadzone. Możemy wymienić zarówno ościeżnicę wraz ze skrzydłem drzwiowym, jak i dopasować drzwi do futryny wcześniej już zamontowanej. W salonach RuckZuck znajdziesz drzwi i ościeżnice sprzedawane w komplecie. Skrzydła drzwiowe możemy wybierać spośród typowych szerokości (60’, 70’, 80’, 90’) lub też zamówić te o wymiarach niestandardowych.

2. Jeśli wymieniamy drzwi wraz z ościeżnicą, dokładnie wymierzmy również grubość muru. Do wyboru są bowiem ościeżnice stałe o szerokości 90 mm oraz ościeżnice regulowane nadające się na mur o grubości 75 mm, a maksymalnym aż 640 mm (zakres regulacji zmienia się co 20 mm). Zaletą ościeżnicy stałej jest możliwość jej montażu tam, gdzie nie ma możliwości montowania listew wykończeniowych czy opasek (przy prostopadłym łączeniu ścian). Ościeżnice regulowane gwarantują z kolei prosty montaż w każdych warunkach, a dzięki nowoczesnej konstrukcji i estetycznemu wykonaniu stanowią również nowoczesny element wystroju.

3. Ostatni krok to wybór odpowiadającego nam modelu, jak i dekoru skrzydła drzwiowego. Należy pamiętać, że skrzydła drzwiowe to nie wszystko, w zależności od potrzeby i rodzaju pomieszczenia powinniśmy dobrać odpowiednie klamki, tuleje wentylacyjne czy nakładki ozdobne na zawiasy. Aby uchronić ścianę przed zniszczeniem spowodowanym częstym otwieraniem drzwi, pamiętajmy także o odbojnikach. Wybierając drzwi zwróć również uwagę na kwestie związane z akustyką. W ofercie naszych salonów znajdziesz drzwi wewnętrzne, akustyczne, które doskonale sprawdzą się jako drzwi wejściowe do sypialni czy gabinetu.

 

Facebook