BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Wnętrze z akcentem na detal
25. IV 2018

Inspiracje

Wnętrze z akcentem na detal

Detale aranżacyjne mogą przybierać różnorodne formy, kształty i kolory.

W mieszkaniu odgrywają ważną, choć często niedocenianą rolę – kreują oryginalność wnętrz i decydują o ich indywidualnym charakterze. Dobierając je w przemyślany sposób domownicy zyskują komfortową i estetyczną przestrzeń.

Detale przede wszystkim rozumiane są jako dodatki we wnętrzu, np. obrazy, grafiki, poduszki, wazony, świeczniki, ramki czy figurki. Dzięki wyrazistym wzorom i barwom są ciekawymi akcentami, tworzącymi przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Dobrze prezentują się na tle podłóg i ścian utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Akcenty mogą mieć również bardziej dyskretną postać, np. lampek LED podświetlających półki. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża liczba bibelotów wpłynie na nieprzyjemny efekt chaosu i nieładu.

Rezygnację z dodatków preferują zwolennicy minimalizmu. Jest to jeden z wiodących współcześnie trendów, w którym dominuje prostota i porządek. W mieszkaniu znajduje się możliwie najmniej mebli i akcesoriów, jednak jakość ich wykonania jest bardzo wysoka. Dużą uwagę przywiązuje się właśnie do detali, które nie są osobnymi elementami, lecz częścią większej całości – gałek do szuflady, nóżek kanapy czy uchwytów na ubrania. Dzięki szlachetnym materiałom i precyzyjnemu wykończeniu całe wnętrze zyskuje niepowtarzalny design.

Firmy z branży wnętrzarskiej zauważając modę na proste, stylowe meble poszerzają swoje oferty o produkty spełniające te oczekiwania. Przykładem jest nowa kolekcja drzwi Larix, która dołączyła do asortymentu firmy RuckZuck. Lakierowane skrzydło o białej, gładkiej powierzchni idealnie wpisuje się w założenia minimalizmu. W celu nadania tej propozycji wyjątkowości, wzbogacono ją o specjalne profile aluminiowe. Te intrygujące szczegóły są zlicowane z powierzchnią skrzydła, dzięki czemu całość jest spójna i jednolita. Taki zabieg sprawia, że z pozoru zwyczajne drzwi stają się swoistymi perełkami aranżacyjnymi.

Nieszablonowość wnętrza niekoniecznie oznacza obecność krzykliwych kolorów, wielorakich deseni i wielkogabarytowych przedmiotów. Dokonując zakupu nowych mebli warto zwrócić uwagę na ich subtelne detale, które również mają wpływ na atrakcyjność wizualną aranżacji. Chcąc natomiast nadać pomieszczeniu nowego wyrazu niedużym kosztem, można zdecydować się na wymianę np. uchwytów w szafkach czy klamek w drzwiach. Dodatkowe wykonanie ich na specjalne zamówienie gwarantuje podwójnie unikatowy efekt. Można również dopasować gotowe wzory, z bogatej oferty akcesoriów wykończeniowych.

Facebook