BLOG

BLOG

AKTUALNOŚCI
Wspieramy
19. XII 2019

Aktualności

Wspieramy

wigilię w Gorlicach oraz pomagamy potrzebującej rodzinie z Rybnika

 

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku – odkładamy na bok codzienne obowiązki i spotykamy się w rodzinnym gronie, by wspólnie oddać się świętowaniu w atmosferze szczęścia i miłości. W przedświątecznej gonitwie warto na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o osobach szczególnie doświadczonych przez los. Właśnie dlatego dołączyliśmy do akcji „Wigilia Gorlicka”, która pozwala osobom samotnym i potrzebującym przeżyć wspólnie wigilijną wieczerzę i poczuć magię świąt.

Wigilia w Gorlicach zostanie zorganizowana już po raz ósmy – w tym roku odbędzie się 22 grudnia o godzinie 14:00 na Rynku Głównym. Na stole pojawią się tradycyjne potrawy wigilijne, a w tle zabrzmią polskie kolędy. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta, którzy pragną przełamać się opłatkiem i spędzić wyjątkowe chwile pełne zadumy i radości. Do wzięcia udziału w spotkaniu szczególnie zachęca się osoby ubogie, bezdomne i samotne.

Akcja wspiera także Dom Dziecka oraz oddział dziecięcy Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach – do potrzebujących dzieci trafią paczki z prezentami. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Róża.

Czujemy radość i satysfakcję, że możemy stać się częścią tego szlachetnego wydarzenia. Ufamy, że również na twarzach uczestników wigilii pojawi się tego dnia uśmiech i choć na kilka chwil zapomną oni o codziennych troskach.

To nie jedyna akcja, w którą się zaangażowaliśmy. Zarówno członkowie zarządu RuckZuck, jak i pracownicy centrali wspólnie przygotowali paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z Rybnika. Samo szykowanie podarunków dostarczyło nam mnóstwo uciechy – mamy nadzieję, że podobne odczucia będą towarzyszyły obdarowanym podczas otwierania prezentów.

 

Facebook