BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Zapisane między ścianami
01. III 2018

Kolekcje podłóg

Zapisane między ścianami

RuckZuck zaprasza do świata typografii we wnętrzu

Plakaty z hasłami motywacyjnymi, dekoracyjne litery 3D, cyfry i znaki pisarskie w dodatkach – typograficzne akcenty na dobre wkroczyły do wnętrz. Pozwalają nadać przestrzeni indywidualnego rysu, wyrazić osobowość domowników, będąc przy tym ciekawą ozdobą. Specjaliści RuckZuck, sieci salonów sprzedaży podłóg, drzwi i kuchni przekonują, że typograficzne elementy są doskonałym rozwiązaniem dla każdego rodzaju pomieszczeń.

Typografia to jedna z najstarszych technik druku. Pismo rozumiane jako utrwalanie wiedzy i myśli na papierze, współcześnie wychodzi poza swoje tradycyjne przeznaczenie. Zdarza się, że znaki liternicze bardziej służą inspirowaniu niż informowaniu. Wzbogacają budynki użyteczności publicznej, a także trafiają do coraz większej liczby mieszkań, w których pełnią rolę dekoracji. Napisy oprawione w ramę lub namalowane na powierzchni ściany uatrakcyjniają wystrój pomieszczeń.

"Akcenty typograficzne to bardzo popularne ozdoby, które goszczą w wielu polskich mieszkaniach. Nie tylko upiększają mieszkanie, ale także pozwalają wyrazić temperamenty domowników. Stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które za pomocą tekstu oraz symbolicznej grafiki chcą zaprezentować ważne dla nich wartości i w ten sposób nadać pomieszczeniom nowy wymiar".

Napisy mogą przybierać różne formy i kształty, a ich styl łatwo dopasować do wystroju wnętrza. Cytaty, wiersze, fragmenty piosenek, sentencje – wybór jest szeroki i zależy od komunikatu, jaki chcą przekazać domownicy. Uniwersalność i prostota znaków sprawia, że szczególnie dobrze odnajdą się w aranżacjach skandynawskich i minimalistycznych.

Najpopularniejszą formą ozdób tego typu są plakaty, które zastępują standardowe obrazy czy zdjęcia. We wnętrzach często spotyka się też naklejki ścienne i poduszki z nadrukowanymi liczbami. W kuchni świetne prezentują się tablice z menu. Wybór dekoracji jest ogromny.

Typograficznemu wnętrzu sprzyjają minimalizm i jasne odcienie. Ściany utrzymane w białym kolorze pięknie wyeksponują znaki i litery, a ograniczona liczba dodatków pozwoli uniknąć chaosu. Nie bez znaczenia jest także wykończenie podłogi. Warto wybrać panele o naturalnym wyglądzie, np. z linii Extreme 4V (np. panele Dąb Mex lub panele Dąb Guanare) i Galaxy 4V (np. Świerk Viviero). Osobom, które poszukują dodatkowego blasku, przypadną do gustu deski Adventure 4V Grusza Parma ze strukturą z połyskiem.

"Cyfry i litery ożywiają przestrzeń. Gotowe obrazki lub szablony są dostępne w wielu dyskontach. Równie dobrze można wykonać tego rodzaju ozdoby samodzielnie lub z rodziną. To świetny sposób na to, by dać się ponieść wyobraźni i miło spędzić wolne popołudnie".

Facebook