BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Znajdź własny styl!
05. IX 2019

Porady wnętrzarskie

Znajdź własny styl!

Gdzie szukać inspiracji i jak stworzyć własny niepowtarzalny styl?
Znajdź własny styl!

Urządzając mieszkanie, dążymy do tego, by końcowy efekt odzwierciedlał naturę domowników oraz był zgodny z ich gustami. Chcemy, aby przestrzeń domowa była wygodna oraz aby cieszyła oczy mieszkańców i gości, którzy zawitają w ich progi. Zainspiruj się do stworzenia idealnej aranżacji!

Aranżacja wnętrz to dla wielu najprzyjemniejszy etap remontowania mieszkania czy budowy domu. Chcąc czuć się dobrze we własnych czterech kątach, warto przede wszystkim dostosować wygląd mieszkania do indywidualnych potrzeb domowników. Przy poszukiwaniu ciekawych rozwiązań warto otworzyć się na bogaty świat nowoczesnego designu.

Targi wnętrzarskie – kopalnia wiedzy

Bardzo dobrym pomysłem może się okazać odwiedzenie targów wnętrzarskich, na których można zapoznać się z aktualnymi trendami i rynkowymi nowościami z branży wnętrzarskiej. Zyskasz też możliwość bezpośrednich konsultacji ze specjalistami. Jest to nieoceniona pomoc. Na miejscu będziesz mógł rozwiać wszystkie wątpliwości i uzyskać bezcenne porady. Porozmawiasz z młodymi polskimi designerami, którzy wyznaczają trendy i mają nieograniczone pokłady ciekawych pomysłów. Początkujący projektanci z reguły chętnie dzielą się swoja wiedzą i kreatywnością. Podczas targów możesz więc poznać niestandardowe sposoby na modną dekorację wnętrz.

W poszukiwaniu własnego stylu | Ruckzuck.pl

Inspirujące programy telewizyjne i czasopisma

Łatwo dostępnym źródłem wiedzy są także programy telewizyjne i czasopisma wnętrzarskie. Dzięki nim możesz w przyjemny sposób spędzić czas i zainspirować się do tworzenia własnych aranżacji. Prezentowane w nich rozwiązania często są niestandardowe i mogą stać się  źródłem wielu nowych pomysłów. Jeśli często zaglądasz do branżowej prasy, oglądasz zdjęcia i programy o urządzaniu wnętrz, prawdopodobnie szybko wyrobisz sobie zmysł dekoratorski i planowanie przestrzeni wejdzie ci w krew. Pamiętaj też o Internecie, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Poświeć chwilę na przeglądanie blogów, a z pewnością znajdziesz wśród nich prawdziwe perełki tworzone przez pasjonatów.

Znajdź swój styl inspiracje Ruckzuck.pl

Dobry plan kluczem do sukcesu

Urządzanie mieszkania nie powinno być dziełem przypadku. Nie ma tu zbyt wiele miejsca na spontaniczne działania. Zanim przystąpisz do dzieła, przygotuj wstępne ustalenia. Zrób projekt, na którym oznaczysz drzwi wewnętrzne i okna razem z dokładnymi pomiarami. Następnie przygotuj koncepcję uwzględniającą rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia. Działając zgodnie z planem, łatwiej uzyskasz spójną i harmonijną aranżację.

Znajdz własny styl i urządź przestrzeń marzeń | Ruckzuck.pl

Zanim odwiedzisz sklep meblowy czy salon z panelami, zadecyduj, jaka ma być estetyka całego mieszkania. Wyznacz motyw przewodni. Możesz inspirować się wybranym stylem dekoratorskim, bądź deseniem, kolorem, wzorem czy materiałem.  Kieruj się obraną koncepcją podczas wybierania wszystkich komponentów. Motyw przewodni powinien przewijać się niczym refren w całej aranżacji, czyniąc ją spójną, niezależnie od tego, jak bardzo będzie zróżnicowana. 

Osobisty motyw przewodni

Jak wybrać przewodni motyw do stworzenia spersonalizowanego wnętrza? Kieruj się własnymi upodobaniami. Aranżacja powinna odwzorowywać to, kim jesteś.  Jeśli np. ważna jest dla ciebie ekologia, możesz wykorzystać naturalne materiały, postawić prosty design, drewno, bawełnę i len. Jeżeli jesteś podróżnikiem, być może zainspirujesz się stylem orientalnym lub egzotycznymi elementami. Jako motyw przewodni możesz też oczywiście wykorzystać swój ulubiony kolor.

własny styl - wiele możliwości - inspiracje Ruckzuck.pl

Od ogółu do szczegółu

Tworząc aranżację, zacznij od elementów bazowych. Powinny one pasować do koncepcji, ale jednocześnie mają być uniwersalne i mają pasować do siebie na wzajem. Wybieraj przy tym elementy wysokiej jakości, które będą odpowiednio trwałe i na długo zachowają dobry wygląd. Wówczas jeśli po pewnym czasie twój gust ulegnie zmianie lub zapragniesz powiewu świeżości, będziesz mógł w łatwy sposób odmienić wygląd mieszkania poprzez zmianę dodatków, koloru ścian czy dekoracji.

Zawsze zaczynaj od ogółu i kieruj się stopniowo w kierunku coraz drobniejszych detali.  Elementy bazowe jak drzwi wewnętrzne czy podłoga znajdziesz, odwiedzając salon z panelami RuckZuck (jako stylową bazę możesz zastosować np. podłogi Wiparquet i uniwersalne drzwi SENTIS). Wytrzymałe produkty o estetycznym designie to podstawa każdej aranżacji i najlepszy punkt wyjściowy do stworzenia własnego wyjątkowego stylu.

Własny styl w wystroju wnętrza - inspiracje Ruckzuck.pl

 

Facebook