BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Aranżacja bliska naturze
03. VIII 2015

Porady wnętrzarskie

Aranżacja bliska naturze

Pomysł na ekologiczne wnętrze według RuckZuck

Polepszają nastrój, wprowadzają poczucie harmonii, sprzyjają wypoczynkowi – takie atuty posiadają wnętrza urządzone w duchu ekologii. Jak sprawić, by walory te na stałe zagościły w mieszkaniu? 

Moda na ekologiczny styl życia trwa. Coraz chętniej podejmujemy inicjatywy, które służą ochronie środowiska. Zmieniamy nawyki konsumpcyjne, sposoby odżywiania oraz korzystania z dostępnych surowców. Ta postawa przejawia się także w sferze mieszkalnej. Rośnie liczba domów pasywnych, a popularność zdobywają bliskie naturze aranżacje wnętrz. W tych ostatnich staramy się wybierać produkty wytworzone z materiałów odnawialnych. Dotyczy to m.in. podłóg - niektórzy decydują się na te prawdziwie drewniane, inni natomiast stawiają na laminowane panele, które również cechuje naturalny wygląd i ekologiczne właściwości.

Urządzając wnętrze w stylu eko warto zadbać o odpowiedni dobór kolorystyki i wyposażenia. W tego rodzaju aranżacji najlepiej sprawdzą się:

– barwy ziemi – na ścianach niemal obowiązkowo powinny znaleźć się ciepłe beże, brązy, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu. Doskonałym uzupełnieniem dla nich będzie biel, która optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenia;

– naturalne materiały – kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane akcesoria świetnie wpiszą się w stylistykę bliskich naturze wnętrz;

– drewniane meble i dodatki – mogą być wykonane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew. Wysoką popularnością cieszą się bambusowe dekoracje, jak również meble stworzone z palet. Te ostatnie można przygotować samodzielnie, dzięki czemu będą zachwycały oryginalnością.

 

Facebook