BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Drewno niejedno ma imię
26. VIII 2015

Porady wnętrzarskie

Drewno niejedno ma imię

Wszystkie oblicza lasu w dekorach paneli podłogowych RuckZuck

Szlachetne, wytworne, o ponadczasowym uroku. Dębowe dekory od lat królują w polskich mieszkaniach. Czy możliwe jest znalezienie dla nich atrakcyjnej alternatywy? 

W wyborze właściwych paneli podłogowych istotną rolę odgrywają ich parametry techniczne, które obrazują solidność i funkcjonalność desek. Często jednak o tym, jaki produkt znajdzie się we wnętrzu, przesądzają walory estetyczne. Na rynku dostępna jest bogata oferta dekorów, wśród których dużą popularnością cieszy się dąb. Stanowi on klasykę w doskonałym wydaniu, sprawdzając się w różnych stylach aranżacji. Warto jednak pamiętać o innych gatunkach drzew, które równie dobrze podkreślą piękno pomieszczeń i staną się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

W ofercie RuckZuck znajduje się wiele propozycji paneli podłogowych, których powierzchnię zdobi rysunek dębu. Obok nich występują także produkty imitujące inne gatunki drewna, zarówno rodzime, jak i te pochodzące z odległych zakątków świata.

Wygląd drewna pochodzącego z gatunków iglastych odzwierciedla dekor Świerk Catania (niemal biały z ciemniejszymi rysami słojów). Wybierać można również spośród egzotycznych dekorów, które uczynią wnętrze ciepłym i przyjaznym, przywodząc na myśl wspomnienia z dalekich podróży. 

Dębowe dekory podłóg zyskały w polskich domach status produktu „must have”. Nie przekreśla to jednak możliwości stosowania paneli imitujących inne rodzaje drewna. One również posiadają liczne atuty, które pozwalają na upiększenie mieszkania, a ich różnorodność powoduje, że każdy może bez trudu znaleźć wariant estetyczny, który najbardziej mu odpowiada.

Facebook