BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Aranżacja, dzięki której wiesz, że jesteś u siebie
03. XII 2021

Porady wnętrzarskie

Aranżacja, dzięki której wiesz, że jesteś u siebie

Jak spersonalizować wygląd wnętrz?

Dom to prywatna oaza spokoju, ukształtowana według naszych indywidualnych upodobań. To miejsce, do którego zawsze chętnie wracamy i w którym odnajdujemy upragnione wytchnienie. Im dłużej w nim mieszkamy, tym czujemy z nim silniejszą więź. Jakie elementy wystroju sprawiają, że nasze przywiązanie do własnych czterech kątów rośnie?

Dom jest świadkiem wielu ważnych chwil, które na zawsze zapadają nam w pamięci. Historie, które mają w nim miejsce sprawiają, że czujemy z nim więź. Duży wpływ na to, jak czujemy się w swoich czterech kątach, ma aranżacja, która nie może być anonimowa, lecz dopasowana do charakteru domowników. Kluczową rolę odgrywa tutaj personalizacja wnętrza. W jaki sposób ją przeprowadzić?

Personalizację wnętrz zacznijmy od wyboru stylu najbliższego naszemu sercu. Wprowadźmy do pomieszczeń ulubione wzory, faktury i kolory. Bawmy się nimi, tworząc przestrzeń idealnie dopasowaną do naszego charakteru i temperamentu. W następnym kroku zadbajmy o dodatki, które dekorują nasz dom, nadają mu przytulności, a przy tym wiele mówią o domownikach. Ich obecność sprawi, ze dom stanie się nam bliższy, a każda chwila w nim spędzona da nam szczęście.

Prezentujemy kilka elementów, dzięki którym przestrzeń mieszkalna zyska duszę.

Aranżacja w stylu vintage. Zdjęcia - aranżacje wnętrz

Fotografie ożywiają wygląd wnętrz i nadają im przyjemny wyraz. Urodziny, ślub, wakacje – wszystkie wyjątkowe dla nas chwile możemy uwiecznić na zdjęciach, a następnie oprawić je w ramki. Stwórzmy za ich pomocą galerię ścienną w salonie, wykorzystując niezagospodarowaną do tej pory przestrzeń, lub ustawmy je w różnych częściach domu (np. na półce, w witrynie, na stoliku nocnym). Niezwykle efektownie zaprezentują się też w formacie XXL bądź w formie mozaiki.

Pamiątki rodzinne we wnętrzu

Przedmioty odziedziczone po przodkach mają w sobie pewną moc, która sprawia, że trudno nam się z nimi rozstać. Przypominają nam o ważnych dla nas osobach, a jak dużą stanowią dla nas wartość, wiemy tylko my sami. Może to być zastawa stołowa, szkatułka czy zegar. Wyeksponowane w przestrzeni mieszkalnej wniosą do niej nutę nostalgii.

Przedmioty wyrażające hobby

Sport, muzyka, fotografia, taniec, a może rękodzieło – nasze różnorodne zainteresowania warto pokazywać we wnętrzu. Zyska w ten sposób indywidualny charakter, a odwiedzający nas goście nie będą mieć wątpliwości, co jest naszą pasją. Wisząca na ścianie gitara, namalowany obraz stojący na sztaludze, globus umieszczony na komodzie to przykłady rozwiązań, które wskazują na zamiłowania domowników, a jednocześnie wystrój zyskuje niepowtarzalny wygląd.

Dekoracje DIY we wnętrzu

Wszystkie ozdoby, które wykonamy samodzielnie, upiększają przestrzeń w szczególny sposób. Własnoręcznie przygotowane świeczniki, wazony czy doniczki będą jedynymi w swoim rodzaju dekoracjami. Jeśli lubimy majsterkować, dobrym pomysłem jest też zakup mebla na targu staroci i odnowienie go we własnym zakresie. Praca włożona w urządzenie domu sprawi, że cztery kąty staną się dla nas szczególnie ważne.

 

Facebook