BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Aranżacja na nowo - panele imitujące kafle ceramiczne
08. V 2019

Kolekcje podłóg

Aranżacja na nowo - panele imitujące kafle ceramiczne

Kafle ceramiczne należą do najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi remont łazienki czy kuchni.
Aranżacja na nowo - panele imitujące kafle ceramiczne

Kafle ceramiczne należą do najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi remont łazienki czy kuchni. W praktyce, choć ich wybór jest bardzo szeroki, nie zawsze stanowi najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. W trakcie remontu warto zwrócić uwagę na alternatywy popularnych materiałów wykończeniowych, głównie z uwagi na technologie jakie zostały wykorzystane do ich produkcji, a tym samym multifunkcjonalność, którą odczujemy na co dzień. Przykładem są wodoodporne panele Ceramin Vario, które zadebiutowały w ostatnim czasie na naszym rodzimym rynku, stając się atrakcyjną alternatywą dla kafli czy klasycznych paneli podłogowych.

Kafle ceramiczne

Decyzja o zastosowaniu kafli ceramicznych, jako materiału wykończeniowego dla łazienki lub kuchni, nie jest oczywiście złym rozwiązaniem.

Przy wyborze kafli problematyczny staje się sam proces przygotowania powierzchni remontowej do ich montażu. Ten poza tym, że niejednokrotnie jest czasochłonny i wymaga znacznego nakładu pracy, dodatkowo wymusza na nas inwestycję w doświadczonego fachowca,  co jak wiadomo pochłania lwią część budżetu.

Chcąc cieszyć się dobrze wykonaną usługą, powierzchnia pod kaflami musi zostać odpowiednio przygotowana- wśród prac znajduje się między innymi uporczywe skuwanie starej warstwy materiału, wyrównywanie wszelkich niedoskonałości, następnie prawidłowe ułożenie kafelek czy fugowanie. Wynajęcie profesjonalnego płytkarza, który wykona swoją pracę szybko i bez usterek, często w znacznym stopniu przekracza wartość zakupionego materiału. Nie jest to rozwiązanie dla osób, które szukają oszczędności wybierając produkty niższej jakości. Z drugiej strony, oszczędzając na robociźnie możemy spodziewać się o wiele dłuższego czas realizacji czy ewentualnej straty spowodowanej nieprawidłowym wykonaniem usługi.

Panele Ceramin Vario – charakterystyka

Jako środek zaradczy na wszelkie utrudnienia oraz hałas w trakcie remontu, o którym nie sposób zapomnieć, panele z serii  Ceramin Vario stanowią doskonałe rozwiązanie, skupiające się na maksymalizacji wygody i bezproblemowym montażu, który możliwy jest do przeprowadzenia bez pomocy doświadczonego fachowca.

Panele Ceramin Vario charakteryzują się niezwykle lekką strukturą, która wyglądem do złudzenia przypomina tradycyjne kafle ceramiczne. Materiał łatwo poddaje się obróbce- do przycięcia poszczególnych elementów wystarczy nam klasyczny nożyk. Ponadto, materiał, z którego zostały wykonane panele umożliwia ich nakładanie na istniejące okładziny za pomocą kleju, a powstałe mikroszczeliny nie wymagają dodatkowego fugowania.

Zalety paneli z serii Ceramin Vario nie ograniczają się jednak wyłącznie do samego procesu montażu. To także niesamowicie komfortowe i bezpieczne rozwiązanie – zwłaszcza, jeśli podjęliśmy decyzję o zastosowaniu ich, jako panele podłogowe. W odróżnieniu od tradycyjnie stosowanych kafli, panele są ciepłe oraz miłe w dotyku, posiadają przy tym odpowiednie właściwości antypoślizgowe. Dzięki systemowi profili hydrofobowych na powierzchni paneli znajduje się specjalna kilkuwarstwowa powłoka, która chroni materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wnikaniem wilgoci, dlatego doskonale sprawdzi się w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy przedpokój.

Eko-przyjazne panele podłogowe i ścienne od RuckZuck

Jako wygodne, estetyczne i bezpieczne rozwiązanie, wodoodporne panele Ceramin Vario wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów zastosowanymi przy ich produkcji, proekologicznymi surowcami. Pozbawione komponentów stworzonych z materiału PVC, panele Ceramin wyprodukowane są z surowców w pełni odnawialnych, dzięki czemu nadają się do poddania ich recyclingowi. Decydując się na ich zastosowanie, gwarantujemy sobie nie tylko trwałość przeprowadzonego wykończenia oraz komfort montażu, ale również przyczyniamy się do walki o lepsze jutro dla naszej planety.

Dzięki zastosowaniu paneli Ceramin Vario, z łatwością zaaranżujemy dane pomieszczenie, nadając mu niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru. Przeprowadzenie efektownego wykończenia, możliwe jest za sprawą bogatej palety wzorów dekoracyjnych, spośród której możemy wybierać pomiędzy niezwykle stylowymi dekorami imitującymi kamień oraz drewno. Panele Ceramin Vario, podobnie jak tradycyjne kafle, możemy wykorzystać do wykończenia podłogowego, jak również ściennego. Taki stan rzeczy, umożliwia nam stworzenie spójnej kompozycji, zaskakującej swoim nowoczesnym, eleganckim stylem. Proponowane przez  Ceramin Vario panele podłogowe oraz ścienne, to gwarancja najwyższej jakości, jakiej z całą pewnością nie może zabraknąć w żadnej z łazienek i kuchni.

Zapraszamy do salonów RuckZuck, gdzie dostępne są panele  Ceramin Vario.

 

 Zobacz katalog Ceramin Vario

 

Facebook