Porady wnętrzarskie
Od wieków stosowany w medycynie ludowej jako środek na ból głowy, choroby tarczycy i gardła. Dla wielu jest nieodłączną pamiątką z wakacji nad polskim morzem. Bursztyn – wyjątkowo ceniony w jubilerstwie – może być także ciekawą ozdobą mieszkania.
Pomysł wykorzystania bursztynu w dekoracji wnętrz nie jest nowy. Na początku XVIII w. Fryderyk I Hohenzollern zamówił u gdańskich mistrzów bursztyniarstwa kompletny wystrój komnaty wykonany z tego właśnie surowca. Na ścianach pomieszczenia stworzono imponujące płaskorzeźby, herby i inne ozdoby. Niestety, w wyniku różnych wydarzeń historycznych arcydzieło zaginęło i do dziś nie zostało odnalezione. Dla tych, którzy doceniają piękno żywicy kopalnej, proponujemy podłogi inspirowane jej kolorami. Panele w karmelowej barwie dodadzą wnętrzu ciepła oraz naturalności.
W zależności od warunków, w jakich powstają bursztyny, przybierają one różny kolor. Niektóre mają pomarańczową lub żółtą barwę, inne występują w odcieniach zbliżonych do czerwieni. Spotykane są również bursztyny brunatne, mlecznobiałe, a nawet niebieskie.
Ciekawy pod względem kolorystycznym jest dekor Dąb Basetta z linii Master 4V, który łączy w sobie ciemne i jasne tony, doskonale odzwierciedlając rysunek prawdziwego drewna – jego słojów, sęków, zarysowań. Ten naturalny efekt wzmacnia synchroniczna struktura powierzchni paneli oraz tzw. V-fuga, dzięki której jeszcze lepiej imitują one drewniane deski.
Podłogowe panele w różnych odcieniach bursztynu będą cieszyć domowników nie tylko latem. Kolorystyka ta sprzyja wizualnemu ociepleniu wnętrza, a także pozwala podkreślić naturalny charakter przestrzeni. Doskonale sprawdzi się pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym i rustykalnym, stanowiąc pełne elegancji tło dla innych elementów wyposażenia