BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Ekologia to nie tylko moda
22. II 2022

Porady wnętrzarskie

Ekologia to nie tylko moda

Jak stworzyć naturalny wystrój?

Troska o środowisko towarzyszy nam obecnie na każdym kroku i rzutuje na nasze wybory konsumenckie. Również na polu wystroju wnętrz coraz chętniej sięgamy po rozwiązania bliskie naturze. Aranżacja przestrzeni w stylu eko to jednak nie tylko trend i przejaw dbałości o przyrodę. To również świetny sposób na urządzenie mieszkania pełnego harmonii.

Ekologiczne wnętrze bazuje na naturalnych materiałach, recyklingowych dekoracjach i energooszczędnych rozwiązaniach. Urządzanie przestrzeni wiąże się tu ze szczególną rozwagą: każdy zakupiony element wyposażenia musi znaleźć swoje określone miejsce, a przed wyrzuceniem zużytych przedmiotów warto zastanowić się nad możliwością ich naprawy lub renowacji. Nadanie życia starym meblom to troska o nasze środowisko, a jednocześnie oszczędność.

Planując ekologiczną aranżację wnętrza i wybierając produkty do naszego mieszkania, stawiajmy zawsze na jakość. Dzięki temu aranżacja zagości w naszym domu na długie lata. Dotyczy to w szczególności bazy wnętrza, czyli podłóg, drzwi i mebli. W pierwszym przypadku warto sięgnąć po panele wodoodporne od RuckZuck, które mają naturalny wygląd i są przyjazne dla środowiska.

Wnętrze w stylu eko !

Stylowe ekologiczne wnętrze niewielkim kosztem  – natura i oryginalność

Czasami wystarczy przemalować meble czy wymienić uchwyty w szafkach, aby nadać przestrzeni charakter. Warto również przyjrzeć się ofercie sklepów z dawnymi, używanymi przedmiotami, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji do naszego domu, które stworzą niepowtarzalny klimat w stylu vintage. Szukajmy ich również na aukcjach internetowych czy grupach w mediach społecznościowych. Jeśli lubimy majsterkować, możemy też wybierać w sklepach produkty z wadami, a następnie je odnawiać, przywracając im minioną świetność. Zadbamy w ten sposób nie tylko o planetę, ale również naszą kieszeń.

Urządzając wnętrze w stylu eko, stawiajmy na rękodzieła wykonane z używanych przedmiotów. Niskim kosztem stworzymy ciekawe ozdoby i przyczynimy się do ochrony środowiska. Tutaj kilka propozycji:

  • z czterech drewnianych skrzynek (np. po owocach) przygotujmy stolik kawowy. Skrzynki przymocujmy dłuższym bokiem do płyty MDF w taki sposób, by tworzyły kwadratowy kształt, a otwory były skierowane na zewnątrz. Możemy użyć do tego wiertarko-wkrętarki. Na końcu zamontujmy w podstawie cztery kółka, by stolik można było wygodnie przesuwać;
  • słoik po przetworach wykorzystajmy na świecznik. Wystarczy udekorować naczynie za pomocą wstążek, a do środka wsypać piasek lub koraliki i ułożyć na nich świecę. Słoik będzie też świetnym materiałem na wazon lub przybornik;
  • ze starej szuflady zróbmy kwietnik. Przytwierdźmy do mebla cztery nóżki i przemalujmy go na ulubiony kolor. Następnie wyłóżmy wnętrze folią, wypełnijmy je ziemią i zasadźmy w nowej donicy kwiaty lub zioła. W ekologicznej aranżacji wnętrza nie może zabraknąć roślinności, a taka forma zaprezentuje się bardzo ciekawie.

Ekologiczna podłoga – czym się wyróżnia?

Urządzanie mieszkania w duchu eko sprawi, że przestrzeń zostanie harmonijnie zagospodarowana, a my będziemy mogli cieszyć się komfortowym i atrakcyjnym wnętrzem. Niezwykle ważna jest również podłoga – w tym przypadku nie sprawdzi się zakup używanej posadzki, ale możemy wybrać ekologiczne panele. Po czym je poznać? Sprawdźmy, czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Jednym z nich jest Blue Angel, który potwierdza, że panele są bezpieczne dla zdrowia oraz przyjazne środowisku. Takie rozwiązanie znajdziemy w kolekcjach paneli wodoodpornych od RuckZuck (np. Vision 4V lub Arteo WR).

Co ważne, zostały oznaczone najwyższą klasą A+, a to wskazuje na bardzo niską emisję formaldehydu. Technologia wykonania zwiększa z kolei wytrzymałość na ścieranie i mikrozarysowania, dzięki czemu, wzorem drewna, panele wodoodporne prezentują się we wnętrzu naturalnie i doskonale wpisują się w rozmaite style aranżacyjne. Pod względem ekologii niezwykle ważne jest również to, że podłoga została wyprodukowana w taki sposób, aby zapewnić wieloletnie użytkowanie.

Ekologiczne wnętrze w zgodzie z naturą

Facebook