BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Elegancja w małym mieszkaniu
07. XI 2018

Porady wnętrzarskie

Elegancja w małym mieszkaniu

Szykowne wnętrza często kojarzą się z dużymi, otwartymi przestrzeniami.

Co zrobić w sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem? Czy przekreśla to szansę na stworzenie wystroju pełnego elegancji? Nic bardziej mylnego. Dzięki rozważnemu doborowi elementów aranżacji możemy osiągnąć satysfakcjonujący i atrakcyjny efekt.

Przestronne pomieszczenia można zaaranżować na wiele sposobów. Ciekawszym wyzwaniem staje się jednak urządzanie małych lub średnich mieszkań. W ich przypadku najistotniejsze jest wydobycie  wszystkich atutów i stworzenie wrażenia przestronności. Ważny element stanowią okna, które powinny zostać odpowiednio wyeksponowane. Zamiast ciężkich zasłon i grubych firan dobrze jest postawić na zwiewne materiały, pozwalające wpuścić do środka jak najwięcej promieni słońca. Natomiast wieczorową porą świetnie sprawdzą np. rozpraszająca światło lampa sufitowa i naścienne kinkiety.

Kolorystyka mieszkania utrzymana w jasnych barwach bieli, beżu i delikatnych szarości doda pogodnej aury i lekkości. W przełamaniu monotonii pomogą wyraziste tonacje, m.in. fiolet, który został uznany kolorem tego sezonu, a jednocześnie symbolizuje prestiż. Dobrym pomysłem jest też stworzenie efektu głębi za pomocą fototapety 3D na reprezentacyjnej ścianie salonu (przedstawiającej np. las czy most).

W małych wnętrzach kluczowe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Należy to zrobić w sposób przemyślany, starając się przewidzieć również przyszłe potrzeby domowników. Doskonałe dopasowanie gwarantuje wybór mebli przygotowanych na wymiar. Zestawy o jasnej, lakierowanej powierzchni rozświetlą pomieszczenia, nadając im szlachetnego połysku.

Świetnym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest umieszczenie na ścianach luster. Oprawione w bogato zdobione ramy będą nie tylko funkcjonalnymi detalami, ale także eleganckimi akcentami. W przypadku pozostałych dekoracji zalecane jest zachowanie umiaru, by nie ograniczać dostępnej powierzchni i uniknąć chaosu. Można sięgnąć po takie materiały jak chrom, mosiądz czy stal, które królują w obecnych trendach.

Szykowne wnętrza zasługują na solidną podłogę o dobrych parametrach. Konieczne jest zwrócenie uwagi na dwie właściwości: klasę ścieralności (im wyższa tym lepsza ochrona przed uszkodzeniami) oraz szerokość deski (węższe poszerzają optycznie przestrzeń). Chcąc uzyskać efektowny wygląd warto natomiast zdecydować się na strukturę synchroniczną. Podłogami idealnie spełniającymi te warunki są panele z kolekcji Legend, dostępne w salonach RuckZuck.

Facebook