BLOG

BLOG

KOLEKCJE DRZWI
Stylowe i funkcjonalne. Wybieramy drzwi do wnętrza
30. X 2018

Kolekcje drzwi

Stylowe i funkcjonalne. Wybieramy drzwi do wnętrza

Drzwi pełne czy przeszklone? Z takim dylematem zakupowym często mierzą się osoby urządzające swoje cztery kąty. Wybór skrzydeł ma istotny wpływ na ostateczny wygląd wnętrza, dlatego warto dobrze się zastanowić, jaki produkt najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Szukając drzwi wewnętrznych dużą uwagę przywiązuje się do ich wyglądu – mają trafiać w gusta domowników i dobrze komponować z pozostałymi elementami wyposażenia, odpowiadając wprowadzonemu stylowi aranżacji. Tymczasem odpowiednio dobrane skrzydło może nie tylko pięknie się prezentować, ale również uwydatnić zalety wnętrza lub ukryć jego mankamenty. Decyduje o tym m.in. jego konstrukcja. Można zdecydować się drzwi pełne, ze szklanymi aplikacjami lub całkowicie przeszklone.

Drzwi pełne czy przeszklone?

Przy doborze drzwi kluczowe znaczenie ma rodzaj pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane, wielkość wnętrza oraz własne upodobania estetyczne. Przeznaczeniem pełnych skrzydeł (pozbawionych przeszkleń) są przede wszystkim jasne, przestronne wnętrza. Świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach, w których ważne jest zachowanie poczucia prywatności i ciszy, takich jak gabinet, sypialnia czy łazienka. Warto się na nie zdecydować, jeśli zamierzonym efektem jest wyraźne oddzielenie od siebie dwóch przestrzeni.

Przeszklenia nadają z kolei skrzydłom lekkości. Największą zaletą drzwi tego typu jest przenikanie przez nie promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrze nabiera ciepła, pogodnego wyglądu i optycznie powiększa się. Z tego względu szczególnie polecane są do niewielkich i słabo doświetlonych przestrzeni. Innym atutem jest możliwość wglądu do wnętrza bez konieczności otwierania drzwi (całkowitego lub częściowego – w zależności od rodzaju szyby). Ta właściwość może być jednocześnie wadą, dlatego nie należy stawiać na to rozwiązanie w całym mieszkaniu, lecz np. tylko w salonie i pokoju dziecka.                                                                                                                                                                                

Wybierz idealne drzwi do wnętrza Kolekcja drzwi Sentis Vidrio

Jakie wybrać drzwi z przeszkleniami?

Przeszklenia mogą przyjąć jedynie formę zdobień lub tworzyć całą powierzchnię skrzydła. Takie rozwiązanie wykorzystano m.in. w kolekcji Vidrio marki SENTIS, dostępnej w salonach RuckZuck. Szklane drzwi prezentują się niezwykle stylowo i są świetną alternatywą dla całkowicie otwartych przestrzeni. Dzięki stabilnej ramie, wytrzymałej szybie i nowoczesnemu okuciu wyróżniają się wysoką odpornością na nacisk.

Wybierając drzwi do mieszkania dobrym pomysłem jest łączenie różnych modeli z tej samej kolekcji. W ramach poszczególnych linii produktowych bardzo często dostępne są drzwi pełne i z przeszkleniami. Decydując się na zróżnicowanie modeli w ramach całego mieszkania, zachowujemy spójność aranżacji, a każde ze skrzydeł cieszy funkcjonalnością.

Jeśli są Państwo zainteresowani doborem drzwi do nowocześnie urządzonego wnętrza, polecamy także nasz artykuł: Modne drzwi dla nowoczesnych przestrzeni

Facebook