BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Jak dobrać podłogę do stylu aranżacji salonu?
27. II 2019

Porady wnętrzarskie

Jak dobrać podłogę do stylu aranżacji salonu?

Istnieje wiele stylów wnętrzarskich. Warto zastanowić się jaki panuje w naszym domu.

Wybierając panele podłogowe do salonu powinniśmy się kierować nie tylko własnymi upodobaniami i wielkością pomieszczenia. Przede wszystkim skupmy się na tym jaki jest styl naszego wnętrza. Harmonijną i spójną przestrzeń uzyskamy poprzez dopasowanie podłogi do pozostałych elementów aranżacji, mając szczególnie na uwadze kolorystkę i charakter wystroju.

W wielu polskich domach dostrzec można zamiłowanie do nurtu skandynawskiego – w tym przypadku idealnie sprawdzą się deski o subtelnym designie i bardzo jasnym (najlepiej białym) odcieniu.

Salon urządzony w stylu klasycznym zasługuje z kolei na podłogę o dostojnym rysie. Warto postawić na szerokie panele (mające około 280 mm szerokości), w dekorze ciemnego dębu i o matowej powierzchni. Deski z efektem błyszczenia to must have każdego wnętrza w stylu glamour, natomiast kamienne i betonowe struktury są stworzone do industrialnych przestrzeni.

Wśród paneli dostępne są nawet modele o celowo postarzonym wyglądzie (z widocznymi pęknięciami, zarysowaniami czy przebarwieniami), które doskonale wpiszą się w wystrój prowansalski czy shabby shic.

Ogromny wybór produktów na rynku sprawia, że do salonu urządzonego w każdym stylu można dobrać podłogę, która stanie się jego pięknym uzupełnieniem. Istota polega na traktowaniu aranżacji całościowo – przed zakupem danej podłogi warto wyobrazić sobie, jak zaprezentuje się ona we wnętrzu i zastanowić się, czy na pewno będzie się dobrze komponowała z pozostałymi elementami wyposażenia.

Facebook