BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Jak urządzić domowy gabinet?
23. VIII 2017

Porady wnętrzarskie

Jak urządzić domowy gabinet?

Otoczenie ma duży wpływ na jakość i efektywność pracy.

Umiejętna aranżacja gabinetu to klucz do stworzenia komfortowych warunków, które sprzyjają koncentracji i skupieniu. Urządzając domowe biuro powinniśmy kierować się przede wszystkim takimi aspektami, jak funkcjonalność i wygoda. Podstawę stanowi duże, stabilne biurko oraz ergonomiczny, najczęściej obrotowy fotel.

Ciężkie lub mobilne meble mogą być przyczyną zarysowań i uszkodzeń podłogi. Ważne zatem, by przy wyborze paneli zwracać uwagę na ich klasę ścieralności (im wyższa, tym lepiej) oraz przeznaczenia – świetnie sprawdzą się deski stworzone do pomieszczeń mieszkalnych o średnim lub dużym natężeniu ruchu. Niemałe znaczenie dla warunków pracy mają również drzwi. W tym wypadku doskonale sprawdzą się drzwi wewnętrzne akustyczne.

Skrzydło pełne o właściwościach akustycznych zapewnia ciszę i spokój we wnętrzu. Brak przeszkleń niweluje problem rozpraszania się podczas pracy, a dźwiękoszczelność ogranicza uciążliwe odgłosy. Kolorystyka pomieszczenia powinna być natomiast zachowana w stonowanych odcieniach. Ściany utrzymane w ciepłym beżu, błękicie lub szarościach stworzą odprężającą atmosferę. Zielone, żółte lub pomarańczowe akcenty dodadzą energii i pobudzą aktywność umysłową.

Ważne jest także oświetlenie, które źle dobrane może być męczące dla wzroku – pamiętajmy, by sztuczne światło lamp było jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zamiast firan i zasłon, lepiej wybrać rolety i żaluzje, które pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych docierających do pokoju przez okna.

Facebook