BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Jedna kolekcja paneli podłogowych - nieograniczone możliwości kompozycji
12. II 2013

Porady wnętrzarskie

Jedna kolekcja paneli podłogowych - nieograniczone możliwości kompozycji

Nowe trendy w wyposażeniu wnętrz wg RuckZuck

Podłoga z desek o różnych rozmiarach? A może w odmiennych dekorach? Od dziś każdy może ułożyć na podłodze własną, oryginalną kompozycję. RuckZuck, wzbogaca kolekcję paneli podłogowych Dynamic z serii Extravagant o niestandardowe rozmiary i dekory, prezentując tym samym nowe trendy w branży wyposażenia wnętrz, a zarazem niebanalne rozwiązania.

Kolekcja paneli podłogowych Dynamic z serii Extravagant została wzbogacona o 14 nowych dębowych dekorów, w tym m.in. Panele Dąb stary Brioni, Guayana, Pollino, Maremma, Samaria i Tessin, a także Dąb Denver antracyt, czy Dąb Denver jasny. Zwolennicy niebanalnych rozwiązań mają już więc do wyboru 31 propozycji o dynamicznej strukturze oraz w różnych formatach.

W ramach kolekcji dostępne są cztery rozmiary desek, od wąskich (1286x160), poprzez klasyczne (1286x194), szerokie XL (1286x282), po szerokie i długie XXL (2175x243). Istnieje zatem możliwość tworzenia mozajek nie tylko z odmiennych dekorów, ale też ze zróżnicowanych formatów. Wszystkie deski posiadają grubość 8 mm.

Kreowanie własnych kompozycji na podłodze to aktualnie najnowszy trend na rynku. Staje się coraz bardziej popularny wśród osób, które nie zgadzają się na monotonię we wnętrzu. Zestawiając różne rozmiary desek, uzyskujemy wyjątkowy efekt, a do tego możemy mieć pewność, że takiej podłogi nie zobaczymy w żadnym innym mieszkaniu.

Kolekcję Dynamic wyróżnia struktura synchroniczna „heliochrome”, która pokrywa się z rysunkiem drewna. Zróżnicowany stopień połysku sprawia, iż w zależności od kąta padania światła, wygląd podłogi ulega zmianie. Można odnieść wrażenie, że przy każdym spojrzeniu prezentuje się inaczej, lecz zawsze równie efektownie.


Panele podłogowe z kolekcji Dynamic posiadają również specjalnie wyprofilowane krawędzie zwane V-fugą, co sprawia, iż po ułożeniu wyglądają jak naturalne deski drewniane. Dzięki zastosowanemu systemowi Megaloc są łatwe i szybkie w montażu, a ich brzegi pokrywa warstwa ISOWAXX, zabezpieczająca przed wnikaniem wilgoci. Kolekcję, ze względu na klasę ścieralności AC4, można stosować we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej o niskim i średnim natężeniu ruchu..

Facebook