BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Klasyczna aranżacja
12. VIII 2019

Porady wnętrzarskie

Klasyczna aranżacja

Sposobem na nieprzemijalny urok wnętrza
Klasyczna aranżacja

Chcąc zaaranżować mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami, należy stale zgłębiać świat designu, śledzić działania projektantów i dekoratorów, a w efekcie – regularnie modyfikować wystrój. Czy możliwe jest stworzenie modnego wyglądu wnętrza, unikając przy tym częstych zmian? Odpowiedź brzmi: tak, wystarczy wdrożyć klasyczne rozwiązania.

Jeśli podczas aranżacji czterech kątów postawimy na pierwszym miejscu klasykę, możemy mieć pewność, że w domu zapanuje stylowa elegancja, która nigdy się nie zestarzeje. Dzięki ponadczasowym rozwiązaniom nie musimy gonić za trendami – nasze mieszkanie będzie doskonale prezentować się w każdym sezonie.

Uniwersalne kolory

Każdego roku wyznaczane są kolory, które mają królować w designie przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Nie oznacza to jednak, że musimy wielokrotnie przemalowywać ściany na zgoła inny odcień – istnieje kilka barw o ponadczasowym charakterze. W pierwszej kolejności są to biel i czerń – dwie kontrastujące ze sobą tonacje, świetnie łączące się z każdym kolorem. Bardzo dobrze sprawdzają się również barwy ziemi: ochra, umbra czy oliwka. Strońmy natomiast od jaskrawych odcieni (typu limonka, fuksja czy cyjan), które mogą wprowadzić chaos.

Klasyczna aranżacja - inspiracje Ruckzuck.pl

Proste formy

Wybierając elementy wyposażenia, sięgajmy po komponenty o prostej formie, gładkich powierzchniach i minimalistycznych zdobieniach. Zrezygnujmy z bogatych ornamentów i  wyrazistych struktur. W ten sposób wystrój stanie się łagodny i neutralny. Pamiętajmy też o zachowaniu umiaru – wielość mebli i dodatków z reguły nie wygląda dobrze. Poszczególne składniki wystroju warto utrzymać w jednolitych barwach. Dla przełamania można wprowadzić do wnętrza jeden z tradycyjnych motywów dekoracyjnych, np. koniczynę marokańską.

Klasyczny wystrój wnętrza z Ruckzuck.pl

Naturalne materiały

Naturalne rozwiązania bronią się same i z pewnością nigdy nie wyjdą z mody. We wnętrzu warto stosować kamień (grafit oraz marmur), a także drewno. Poduszki, pościel, zasłony powinny być z kolei wykonane z lnu, jedwabiu lub bawełny organicznej. Dzięki solidnym, wytrzymałym materiałom, aranżacja będzie cieszyć swoim pięknym wyglądem przez długie lata.

W klasyczny wystrój wnętrz idealnie wpisują się drzwi SENTIS Ramon od RuckZuck. Wyróżniają się drewnianym dekorem, a także prostokątnymi, satynowymi przeszkleniami. Całość urzeka prostotą i szykiem, stając się harmonijnym uzupełnieniem każdej aranżacji.

Klasyka we wnętrzu - zainspiruj się z Ruckzuck.pl

Facebook