BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Komfortowa przestrzeń dla jednej osoby
26. XI 2018

Porady wnętrzarskie

Komfortowa przestrzeń dla jednej osoby

Mieszkanie w pojedynkę bez wątpienia ma swoje zalety.

Posiadanie całej przestrzeni tylko dla siebie oraz możliwość urządzenia jej według własnych upodobań gwarantuje singlom niezależność. Jak zaaranżować lokum, najczęściej niewielkich rozmiarów, by jak najlepiej służyło domownikowi? Na to pytanie odpowiadają specjaliści firmy RuckZuck, dzieląc się użytecznymi wskazówkami w aranżacji małych wnętrz.

Młode osoby, opuszczające rodzinne domy, najczęściej wybierają dla siebie kawalerki lub mieszkania dwupokojowe. Kierując się zasadą „ciasne, ale własne” chcą rozpocząć samodzielne życie, a niewielki metraż na początku tej drogi nie jest dla nich przeszkodą. W tych okolicznościach dobrze jest położyć nacisk na funkcjonalność wystroju, która sprawia, że nawet małe lokum zapewnia komfort i swobodę.

Kluczowy aspekt stanowi dobór mebli – najlepiej, jeśli ich liczba jest ograniczona do minimum, a każdy komponent ma kilka zastosowań. Do małych mieszkań idealnie nadają się meble wielofunkcyjne, tzw. „2 w 1”. Łóżko piętrowe w połączeniu z biurkiem czy sofa z ukrytym dodatkowym materacem znacznie zaoszczędzą przestrzeń. Świetnie spełnią tutaj swoją rolę składane krzesła, rozkładany stół, pufa ze schowkiem czy łóżko z wysuwanymi szufladami. Zamiast meblościanek warto natomiast zdecydować się na meble modułowe, które pozwalają na tworzenie różnych konfiguracji. Dzięki tym rozwiązaniom cztery kąty staną się wygodnym miejscem do życia dla jednej osoby, a jednocześnie będą gotowe na przyjęcie gości.

Bardzo ważną zasadą jest też unikanie lub ograniczenie ciemnych tonacji. Grafit, granat i ciemny brąz to bardzo eleganckie barwy, jednak w przypadku małych wnętrz powinny zdobić jedynie dodatki. 

W większej ilości doprowadzą do nieprzyjemnego efektu przygnębienia. Sięgając po jasne, pastelowe kolory (takie jak biel, morelowy czy beżowy) uzyskamy świeży i przyjazny klimat.

 "W przypadku małych mieszkań każdy centymetr powierzchni jest cenny,
dlatego wystrój powinien być komponowany bardzo starannie i zachowany w duchu minimalizmu. 
Pomocne okazują się także różne triki, które mają za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń. 
Taki efekt można uzyskać m.in. za pomocą podłóg, wybierając jasne dekory o połyskującej strukturze".

W niewielkim mieszkaniu świetnie zaprezentują się panele Adventure Pinia Milano , dostępne w salonach RuckZuck. Ich bielona powierzchnia i struktura z połyskiem wniosą do wnętrza blask, a dzięki wąskim deskom (160 mm), wizualnie poszerzą pomieszczenie.

Optycznemu powiększeniu sprzyja także światło. Warto zrezygnować z masywnych żyrandoli na rzecz subtelnych lamp i oświetlenia punktowego, które nie zabierze dodatkowej przestrzeni. Taśma LED zamieszczona pod szafkami i we wnękach pokoju delikatnie rozjaśni pomieszczenie. Dobrym zabiegiem jest także montaż luster i fototapety 3D, przedstawiającej np. widok z oddali.

 

Facebook