BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Przytulny kącik na długie wieczory
22. XI 2018

Porady wnętrzarskie

Przytulny kącik na długie wieczory

Sezon jesienno-zimowy bywa bardzo urokliwy.

Jednakże przynosi ze sobą też szybko zapadający zmierzch i deszczowe, pochmurne dni. Szaruga za oknem nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu – chętniej zostajemy w domu, oddając się lekturze ulubionej książki. Długie wieczory mogą okazać się jeszcze przyjemniejsze, jeśli zaaranżujemy cztery kąty w sposób ciepły i przytulny.

Miękki koc, gorąca herbata z cytryną, a do tego ciekawy film lub serial to sprawdzony przepis na przetrwanie chłodnych dni w domowym zaciszu. Aby zwiększyć swój komfort, warto wizualnie podgrzać temperaturę przestrzeni, wprowadzając do wnętrza kilka zmian. Must have to oczywiście puszyste poduszki, narzuty i dywany, dzięki którym wystrój od razu wyda się bardziej przyjazny. Osoby o romantycznej duszy powinny także sięgnąć po nadal modne lampki cotton balls i lampiony, budujące nastrojowy klimat.

W stworzeniu relaksującej atmosfery pomogą też świece zapachowe, olejki eteryczne i kadzidełka. Wybierzmy rozgrzewające aromaty, np. pomarańczę z dodatkiem goździków i cynamonu. Sosna lub świerk to z kolei świetna propozycja dla osób, które tęsknią za leśnymi wycieczkami. Jeśli chcemy przywołać świąteczny klimat zdecydujmy się natomiast na połączenie piernika, miodu i żurawiny. Wszystkie te zapachy wypełniają dom przyjemną wonią i mają moc poprawiania samopoczucia domowników, dlatego są doskonałe na porę jesienno-zimową.

Podnieść temperaturę we wnętrzu można również za pomocą koloru. Obecnie na topie jest barwa spiced honey – odcień ciepłego brązu z nutą bursztynu i karmelu. Pięknie prezentuje się w otoczeniu czarnych i miedzianych dodatków. Doskonale łączy się z beżem, brzoskwinią czy brudnym różem, a także z ciemniejszymi tonacjami, takimi jak bordo i przygaszona żółć. W towarzystwie energetycznej pomarańczy lub czerwieni wnętrze zyska natomiast bardzo dynamiczny charakter. Aranżacja w tak żywych, oryginalnych kolorach będzie idealna na jesienną chandrę.

Nadejście nowego sezonu jest dobrą okazją do przeprowadzenia drobnego remontu. Chcąc uzyskać spójną aranżację na bazie koloru spiced honey, można np. zamontować panele o podobnym zabarwieniu. Doskonale nadadzą się deski Dąb Verden Brązowy z kolekcji Discovery 4V czy Dąb Bursztynowy z linii Dynamic, dostępne w salonach RuckZuck. Do ich głównych zalet należy struktura synchroniczna (o wyczuwalnym układzie usłojenia) oraz V-fuga (frezowane krawędzie). Dzięki nim podłoga wygląda tak, jakby była ułożona z prawdziwych drewnianych desek, a wnętrze zyskuje naturalny charakter.

Facebook