BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Moda na geometrię
26. XI 2019

Inspiracje

Moda na geometrię

Trendy w aranżacji
Moda na geometrię

Geometria we wnętrzach- kształty w aranżacji

Geometria, jako nauka matematyczna zajmuje się przede wszystkim miara odległości, zachowaniami katów, a w zasadzie niezmiennymi, stałymi wartościami, które pojawiają się wokół nas. Geometria choć wielu z nas nie kojarzy się zbyt dobrze, stosowana w aranżacji wnętrz budzi o wiele przyjemniejsze skojarzenia. Jako trend w aranżacji, geometria we wnętrza w zależności od naszego pomysłu może doskonale zharmonizować wnętrze, ale także dodać mu dynamiki. Bez względu na kierunek jaki obierzemy, dzięki geometrii uzyskamy indywidualny projekt wnętrza z charakterem, którego nie znajdziemy nigdzie indziej.

Dzisiaj, wraz z ekspertami wnętrz marki RuckZuck odkrywamy tajemnice geometrii i podpowiadamy, jak wykorzystać potencjał geometrii we wnętrzu.

Geometria we wnętrzach- nie taka nowa

Moda na geometryczne kształty w aranżacji, przewija się w designie od lat 60., a od kilku ostatnich sezonów jest prawdziwym hitem wielu aranżacji. Motywy geometryczne powalają na wprowadzenie większego dynamizmu we wnętrzu, zwłaszcza jeśli wykorzystane są w sposób asymetryczny, pozwalają na stworzenia wnętrza oryginalnego, pełnego energii i śmiałego wyrazu. Doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie minimalistycznej przestrzeni, jako element akcentujący np. w aranżacjach skandynawskich, łamiąc monotonie czy zbytnie stonowanie.

Geometryczne isnpiracje od Ruckzuck.pl

Motywy geometryczne same w sobie mogą stanowić temat przewodni dla aranżacji, do której pozostałe elementy wyposażenia będą stanowiły uzupełnienie. To, co najważniejsze, to fakt, że geometria pasuje do każdego wnętrza, jest również podstawą złudzeń optycznych, dzięki której możemy wpłynąć na sposób postrzegania przestrzeni. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i bardzo dużych przestrzeniach.

Geometria we wnętrzu. Inspiracje od Ruckzuck.pl Geometria we wnętrzach- ściany i podłogi

Geometria we wnętrzach dobrze sprawdza się jako tło dla aranżowanej przestrzeni. W tym celu doskonale sprawdzają się naklejki na ścianę w formie kropek lub trójkątów. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą w szybki sposób zmienić coś w swojej przestrzeni bez planowania dużych inwestycji. Przy większej metamorfozie przestrzeni warto wybrać tapety lub fototapety prezentujące geometryczne bryły. Dzięki nim możemy stworzyć efekt głębi, ale także optycznie wpłynąć na postrzeganie przestrzeni.

Geometryczne wnętrza od Ruckzuck.pl Poza tapetami, od kilku sezonów gorącym trendem w aranżacji np. łazienek czy kuchni jest wybór kafelek w kształcie kwadratów lub płytek heksagonalnych (sześciokątnych). Nowością w trendach aranżacyjnych jest wybór materiałów o trójwymiarowej strukturze. Nie są to wyłącznie produkty ceramiczne, choć kafelki, o asymetrycznej strukturze są obecnie bardzo popularne, ale także elementy wykonane z drewna lub gipsu. Aranżacje strukturalne ciekawie prezentują się w sypialni czy pokojach gościnnych na części ścian.

Geometryczne wnętrza - inspiracje od  Ruckzuck.pl

Geometryczna podłoga

Choć wśród wielu podczas wyboru podłogi szukamy rozwiązań uniwersalnych, ponadczasowych, tych, które będą pasować do wszystkiego bez względu na zmianę koloru ścian czy mebli, również i w tym elemencie możemy pobawić się formą i właśnie dzięki podłodze uzyskać efekt WOW! nawet w najbardziej wymagającej przestrzeni. Odpowiedzią na bardzo naturalne, ale i ponadczasowe wykończenie podłogi będą panele podłogowe Arteo.

Panele podłogowe Arteo

Kolekcja Arteo składa się z desek, których różnorodność rozmiarów sprawia, że układają się niczym puzzle. Ma to dwojakie znaczenie- dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań na domowy budżet podczas remontu możliwość zakupu materiału, który podczas układania nie generuje zbyt wielkiej ilości straty. Dla osób szukających ciekawego designu, a przede wszystkim bardzo naturalnego wykończenia, bliskiemu naturalnej desce, panele podłogowe Arteo pozwalają stworzyć intrygujące, bardzo zrównoważone wnętrze, idealnego dla minimalistów, dla których detal ma olbrzymie znaczenie. Stonowane, a jednak charakterne.

Panele podłogowe Arteo od RuckZuck to deski o różnych rozmiarach. Najmniejsza deska podłogowa ma wymiar klasycznej płytki ceramicznej (605x282mm), długość największej paneli przekracza 2m (2175x243mm). Sposób montażu jest identyczny dla wszystkich elementów, a dekor i faktura umożliwiają dowolny sposób układania paneli. Podłoga może zostać ułożona w sposób synchroniczny, według z góry określonego wzoru, ale także asynchronicznie, dowolnie, według uznania i gustu właścicieli.

Seria Arteo to również szeroki wybór dekorów paneli, wśród których znajdziesz panele podłogowe zachowane w szerokim gradiencie kolorystycznym- od bardzo jasnych, po ciemne, wpadające w odcienie czerni. Wybierając panele podłogowe Arteo dobierz do nich odpowiednie wykończenie. Listy podłogowe wybieramy w taki sposób, aby kolorystycznie odpowiadały kolorowi paneli, lub dobieramy rozwiązania bardzo minimalistyczne, które np. dopasujemy w koloru ścian. Podczas wybierania paneli, skonsultuj wybór listew wykończeniowych ze sprzedawcą.

Szczegółowe informacje na temat serii Arteo znajdziesz w prezentacji serii: Panele podłogowe Arteo

Meble w geometrycznym wnętrzu

Jeśli posiadasz już wyremontowaną bazę- klasyczny kolor na ścianach, jednolity wzór podłogi, a jednak brakuje Ci czegoś co przerwałoby jednostajny rytm w Twoim wnętrzu, postaw na meble i dodatki. Ciekawa forma mebli- pod względem konstrukcji, jak i wybranych wykończeń tekstylnych, śmiało może realizować geometryczną aranżację w każdej przestrzeni. Lampa o trójkątnym abażurze, nietuzinkowe wiszące półki w formie heksagonów połączonych w zgrabny plaster miodu, kubistyczny fotel, pikowana kanapa czy minimalistycznie zaprojektowany pokój, w którym to detal determinuje kształt przestrzeni- geometryczny wzór na dywanie, wazony, ramki na zdjęcia, wzór na kocu czy na zasłonach lub trójwymiarowe fronty szafek mebli. Alternatywą dla przestrzennych powierzchni są geometryczne zdobienia malowane na frontach szafek. Wśród zdobień dominują proste linie, koła, trójkąty i kwadraty. Wśród dodatków, nie może zabraknąć roślin doniczkowych. Eleganckim dopełnieniem ściennej dekoracji, która umiejętnie wykonana pozwoli np. do doświetlenie pokoju lub jego optyczne poszerzenie, będzie zawieszenie serii okrągłych luster o różnych rozmiarach.

Sposobów na wprowadzenie geometrii jest wiele. Również sam układ poszczególnych mebli nie jest bez znaczenia.
W tej kwestii poszukiwać inspiracji powinniśmy w chińskiej kulturze i sztuce.

Aby nie popaść w geometryczny nieład, zdecyduj się na jeden motyw, dzięki któremu stworzysz synchroniczną linię, wzdłuż której budować będziesz poszczególne elementy dekoracyjne. Uzupełniając przestrzeń dodatkami, nie przesadź z ich ilością. Pamiętaj, że mniej oznacza więcej, a zachowanie umiaru pozwoli na szczególne podkreślenie dekoru.

Geometryczna gra pozorów

Geometryczne wzory mogą w zdecydowany sposób wpłynąć na kształt aranżowanej przestrzeni. Mogą nadać jej charakteru, ale także wpłynąć na ogólny klimat wnętrza. Są receptą na krzywizny ścian, ale także wszelkie dysproporcje pomieszczenia. Poziome pasy pozwolą na optyczne poszerzenie wnętrza, pionowe natomiast sprawią wrażenie o wiele wyższej przestrzeni. Również kolor ma znaczenie w zabawie przestrzenią. Jasne kolory nadają wnętrzu przestrzenności, również umiejętne wykorzystanie naturalnego oświetlenia pozwoli nam uzyskać taki efekt. Wprowadzając do wnętrza wyraziste kształty, pamiętaj o tym, aby odpowiednio je neutralizować. Zachowanie równowagi pozwoli na zbudowanie harmonijnej i wzajemnie uzupełniającej się przestrzeni, bez poczucia chaosu czy karykaturalnego efektu przerysowania w aranżowanym wnętrzu.

Facebook