BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Najjaśniejsza z barw znów króluje
07. III 2011

Porady wnętrzarskie

Najjaśniejsza z barw znów króluje

Dobór kolorów we wnętrzu jest jednym z ważniejszych etapów jego aranżacji. Za pomocą barw można optycznie powiększać lub pomniejszać przestrzeń

podkreślać walory i ukrywać ewentualne defekty. Różne kolory dają różne możliwości, jednak to biel, zdaniem specjalistów ze sklepów RuckZuck, ma bardzo duży potencjał i staje się coraz bardziej popularna, również jeśli chodzi o modele skrzydeł drzwiowych i podłóg. 

Wybierając barwy ścian, drzwi, czy podłóg, niejednokrotnie kierujemy się panującą w danym czasie modą. Można wybierać z całej gamy różnorodnych kolorów, ostatnio jednak to najjaśniejsza z barw cieszy się coraz większą popularnością. Biel ma szereg zalet: stanowi dobre tło do tworzenia ciekawych aranżacji, odbija światło, optycznie powiększa pomieszczenia oraz sprawia, że wnętrza nabierają „lekkości i świeżości”.

Biały to barwa magiczna w aranżacjach. Wycisza i relaksuje, z bielą komponują się doskonale kolorowe dodatki, do których biały staje się tłem, ale jakże istotnym. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami, co stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany.

Odnosząc się do panujących trendów, w salonach RuckZuck nie mogło zabraknąć elementów wykończenia wnętrza w kolorze białym. Poznaj nasz asortyment. W sklepie z panelami RuckZuck znajdziesz panele podłogowe w najjaśniejszych dostępnych na rynku odcieniach, a także drzwi i ościeżnice, które idealnie dopasujesz do jasnego wnętrza. Posiadamy również listwy wykończeniowe w wielu odcieniach, dzięki czemu zachowana zostanie spójność aranżacji.

Eksperymentując z bielą, warto zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie pomieszczeń. Właściwe światło pomoże wydobyć wiele detali z naszego wnętrza. Na białych ścianach pojawią się wówczas cienie i załamania, dzięki czemu pomieszczenia nabiorą cieplejszego charakteru i będą sprawiały wrażenie znacznie przestronniejszych. Biel, niezależnie od tego, czy występuje na ścianach, drzwiach, meblach, czy podłodze, dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, nawet w najbardziej pomysłowych zestawieniach. 

Każdy człowiek widzi biały kolor, ale każdy trochę inaczej. Dla jednych to nawet nie barwa, dla innych - pole do eksperymentów. W pomieszczeniach biel może oznaczać czystość i sterylność, może być jednak wyrazem ekskluzywności, elegancji i wyjątkowości. Niezależnie od tego, biel jest kolorem ponadczasowym i sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, wprowadzając porządek i świeżość.

Bielą można zagrać w każdym domowym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokoje dziecięce. O ile w budownictwie mieszkaniowym przygoda z barwą białą dopiero się rozpoczyna, tak w budownictwie biurowym biel cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. 

Biel nie tylko na ścianach

Planując aranżację wnętrza nie zapominajmy, że biel nie musi dominować wyłącznie na ścianach. Jasne podłogi pozwolą na uzupełnienie projektowanej przestrzeni. Do aranżacji idealnie nadają się panele podłogowe w jasnych odcieniach np. bielonego dębu. Poznaj naszą ofertę jasnych paneli z serii Wiparquet- Authentic 8 Narrow.

 

Facebook