BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Niespodziewana wizyta gości.
08. VII 2019

Inspiracje

Niespodziewana wizyta gości.

Jak szybko przygotować dom?

„Jesteś w domu? To zaraz wpadniemy!” – rodzina i przyjaciele lubią przychodzić w odwiedziny znienacka, a my musimy w krótkim czasie zorganizować dla nich małe przyjęcie. Jak się do tego przygotować? Prezentujemy krótki poradnik, dzięki któremu niezapowiedziana wizyta przestanie być źródłem stresu i popłochu.                                                                             

Jeśli do przybycia gości pozostało bardzo mało czasu, powinniśmy działać sprawnie, ale jednocześnie bez paniki. W pierwszej kolejności uporządkujmy pomieszczenia, w których będą przebywać goście – przedpokój, salon oraz łazienkę. Przewietrzmy również mieszkanie, pozbywając się w ten sposób nieprzyjemnych zapachów. Na koniec warto zapalić świece lub wykorzystać elektryczne odświeżacze, które zagwarantują przyjemną atmosferę spotkania.

Niespodziewana wizyta - porady Ruckzuck.pl

Zabierając się za sprzątanie wnętrz, skupmy się na podstawowych czynnościach. Wszelkie przedmioty, które nie są na swoim miejscu (lub których układanie pochłonie zbyt dużo czasu) wrzućmy do worków lub koszy i umieśćmy we wnętrzu, do którego goście nie zaglądają (np. w sypialni). Jeśli mieszkamy w kawalerce, zadbajmy o ozdobne pojemniki, które postawione w rogu pomieszczenia będą wyglądać estetycznie. Po odwiedzinach możemy na spokojnie uporządkować ich zawartość.

W salonie przetrzyjmy stół i półki ściereczkami do kurzu i ustawmy ewentualne dekoracje (np. w formie wazonów z kwiatami). Jeśli posiadamy psa lub kota miejmy zawsze w domu szczotkę do czyszczenia kanap, dzięki czemu usuwanie sierści zajmie dosłownie minutę. Na stoliku kawowym przygotujmy natomiast zastawę i sztućce – przydadzą się nawet jeśli zamówimy jedzenie z dowozem.

JAk zachować porządek | Ruckzuck.pl

Dopilnujmy, by goście znaleźli w przedpokoju miejsce na pozostawienie odzienia wierzchniego. Buty i kurtki schowajmy do szaf – przepełnione wieszaki nie prezentują się dobrze, a buty na podłodze utrudniają przejście. Chowając te przedmioty, zrobimy na gościach dobre wrażenie już od progu.

Nie zapomnijmy również o łazience – przemyjmy toaletę, umywalkę i lustro. Świetnie sprawdzą się do tego np. nawilżane chusteczki. Zawieśmy również czysty ręcznik i sprawdźmy zawartość mydła.

Przygotuj się na niezapowiedzianych gości - porady Ruckzuck.pl

Choć ogólne uprzątnięcie przestrzeni nie powinno trwać dłużej niż pół godziny, warto regularnie sprzątać mieszkanie i być gotowym na nagłe wizyty. W tym celu dobrze jest wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu na gruntowne porządki. Nawet jeśli nieoczekiwane odwiedziny nastąpią po kilku dniach, delikatny nieład nikogo nie zgorszy. Pamiętajmy też, by zawsze przechowywać w szafce herbatę, kawę, a także słodkie i słone przekąski – dzięki temu będziemy w stanie przygotować dla gości drobny poczęstunek.

 

Facebook