BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Nowe dekory w stolarce drzwiowej
24. IV 2013

Porady wnętrzarskie

Nowe dekory w stolarce drzwiowej

Trendy na lata 2013 i 2014 wg RuckZuck

Trzy dębowe, trójwymiarowe dekory, orzech włoski struktura i ryflowane: jesion mocca, orzech złoty i dąb ciemny - te siedem dekorów wewnętrznych skrzydeł drzwiowych będzie królowało w naszych domach i mieszkaniach w najbliższych dwóch latach. RuckZuck, prezentuje najnowsze światowe trendy w branży wyposażenia wnętrz.

Drzwi wewnętrzne- 7 nowych dekorów w salonach RuckZuck

Ofertę salonów RuckZuck wzbogaciliśmy o siedem nowych oryginalnych dekorów wewnętrznych skrzydeł drzwiowych. Sześć z nich to dekory ciemne, choć dziś już nie tylko odcień montowanych drzwi ma znaczenie, ale także ich struktura. Dzięki zastosowaniu dekorów 3D lub ryflowanych, drzwi przypominają te z prawdziwego drewna. Wewnętrzne skrzydła drzwiowe w nowych dekorach to odpowiedź na najnowsze wzornicze światowe trendy w stolarce otworowej.

Nowe dekory wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Classen 3D Look dąb bagienny, dąb olejowany i dąb palony coraz lepiej imitują fornir. W ten sposób uzyskujemy efekt porów synchronicznych, które stanowią strukturę optyczną, czyli widoczną dla ludzkiego oka. Pory zsynchronizowane z rysunkiem słojów optycznie je uwypuklają, przez co powstaje efekt trójwymiarowości.

Drzwi w trójwymiarowych dekorach sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ wtedy docenimy strukturę i powierzchnię drzwi . Dekory 3D Look dąb bagienny, dąb olejowany i dąb palony występują w najnowszych kolekcjach wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Arena i Santana, a także m.in. w kolekcjach Lukka, Tosca, Natura HR, Demeter, Century i Lima.

Nowe dekory występują również w laminatach CPL i Iridium. Do dekorów w grupie laminatów Classen CPL, czyli oklein o bardzo wysokiej odporności na zarysowania i ścieranie, wysokie temperatury i promieniowanie UV, dołączyły dekory Jesion mocca ryflowany i orzech włoski struktura. Nowości występują m.in. w kolekcjach wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Discovery, Tetyda i Andromeda.

Orzech złoty ryflowany i Dąb ciemny ryflowany to z kolei nowe dekory dostępne w laminatach Classen Iridium. Drzwi pokryte laminatem Iridium są odporne na zadrapania, ścieranie i środki chemiczne, a dzięki zastosowaniu struktury drewna prezentują się szczególnie efektownie.

Poznaj szczegóły dotyczące naszej kolekcji drzwi.

Facebook