BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Jak optycznie powiększyć wnętrze?
24. VI 2013

Porady wnętrzarskie

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Trzy sposoby na przestronne pomieszczenie wg RuckZuck

W jaki sposób optycznie powiększyć przestrzeń wnętrza o małym metrażu? Zdaniem specjalistów firmy RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi marki Classen, wystarczą trzy proste kroki: montaż jasnej podłogi, skrzydeł drzwiowych z przeszkleniami i paneli podłogowych na… ścianie. Każde z tych działań można wykonać szybko i samodzielnie.

Trzy kroki do większej przestrzeni wg RuckZuck:

1. Zamontuj jasne panele podłogowe

Biel, ale też inne jasne dekory paneli podłogowych nieodłącznie kojarzą się z czystością, świeżością i porządkiem, a dodatkowo mają bardzo duży potencjał aranżacyjny. Nie tylko bowiem wyciszają i relaksują, za pomocą jasnych barw można optycznie powiększać przestrzeń, podkreślać walory miejsca i ukrywać ewentualne defekty, dodając mu przy tym lekkości oraz wyrazistości. Kolory mają ponadto znaczny wpływ na naszą psychikę. Jaśniejsze barwy nastrajają nas optymistycznie, czujemy się radośni i pełni chęci do działania. W pomieszczeniu, w którym jest mało okien, światła lub mamy do zagospodarowania małą przestrzeń warto więc wybrać podłogi o jasnych odcieniach. 


Jasne panele podłogowe można zamontować w każdym domowym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokoje dziecięce. O ile w budownictwie mieszkaniowym przygoda z barwą białą dopiero się rozpoczyna, tak w budynkach użyteczności publicznej, w tym biurowcach, biel cieszy się niesłabnącą popularnością.

2. Wstaw skrzydła drzwiowe z przeszkleniami

Naturalne światło dodaje energii, poprawia samopoczucie i rozświetla wnętrze. Aranżując pomieszczenia, warto pamiętać, że źródłem naturalnego światła są nie tylko okna. Zapewniają je również drzwi z przeszkleniami, dzięki czemu możemy optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić mieszkanie. Ze względów praktycznych drzwi szklone warto zamontować ponadto we wnętrzach, które wymagają doświetlenia, np. w pozbawionej okna łazience. Stolarka drzwiowa z przeszkleniami sprawdza się również w pomieszczeniach biurowych. Nie tylko optycznie powiększa przestrzeń biurową, ale też, dzięki dostępowi do naturalnego światła, poprawia wydajność pracy, zmniejsza stopień zmęczenia wzroku oraz redukuje koszty zużycia energii elektrycznej w biurze. 

Przeszklenia są zarówno praktycznym, jak i dekoracyjnym elementem drzwi. Drzwi z zestawem szybowym połączą poszczególne wnętrza, nadając mieszkaniu przestronny charakter. W naszym katalogu znjadziesz drzwi i ościeżnice zachowane w jasnej kolorystyce, z gustownie wykonanym przeszkleniem, które podkreśli Twoje wnętrze.

3. Zamontuj system instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko

System instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie, umożliwiające instalację podłogowych paneli laminowanych również na ścianie. Ta alternatywa dla tapet i boazerii cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród osób pragnących wyrwać się ze schematów i konwenansów. System posiada również dodatkową przewagę nad najpopularniejszym ciągle malowaniem ścian.

Pod farbą bowiem ciężko jest ukryć ewentualne mankamenty nawierzchni, o okablowaniu nie wspominając. Dużą zaletą wykorzystania systemu jest fakt, że laminat wygląda świetnie na ścianach i daje możliwość stworzenia unikalnych kompozycji estetycznych, pozwalając jednocześnie na optyczne powiększenie wnętrza. Deski na ścianach stanowić mogą doskonałe tło dla wieszanego telewizora. Zapraszamy do naszego katalogu, w którym znjadziesz panele podłogowe- laminowane.

Facebook