BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Podłoga oprószona bielą
04. II 2016

Porady wnętrzarskie

Podłoga oprószona bielą

Pokryte śniegiem stoki narciarskie i szlaki saneczkowe, drobne, białe płatki swobodnie opadające na podłoże – to widoki, których z utęsknieniem wyczekują dzieci, ale i dorośli.

Mimo, iż polska zima w ostatnich dekadach zmieniła swoje oblicze, to wciąż jest czasem, który przynosi wiele inspiracji, także aranżacyjnych. Specjaliści RuckZuck prezentują pomysły na podłogę oprószoną bielą.

"Biała podłoga, która swoją popularność w istotnej mierze zawdzięcza wysokiemu zainteresowaniu stylem skandynawskim, wciąż pozostaje rozwiązaniem budzącym sceptycyzm wielu osób. Większość dylematów dotyczy jej użyteczności, czyli tego, jak sprawdza się w praktyce. Najczęściej pojawiają się obawy o to, że jasny kolor wyeksponuje wszelkie mankamenty i zabrudzenia, sprawiając jednocześnie trudności w utrzymaniu czystości. Panuje też przekonanie, iż podłoga w bieli jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne w trakcie eksploatacji. Analizując te wątpliwości, zastanówmy się zatem: czy kurz na ciemnej powierzchni pozostaje niewidoczny, a wytrzymałość podłogi zależy od dekoru, jaki wybierzemy? Co więcej, podejmując decyzję o zakupie paneli podłogowych, obok funkcjonalności warto uwzględnić także inne aspekty, które pozwolą upiększyć wnętrze i podkreślić jego atuty. W tym zakresie biel ma magiczną moc".

Podłoga w kolorze bieli, dzięki swojej ponadczasowości i elegancji, świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak również w klasycznych wnętrzach. O tym, że będzie stanowiła wartościowy element domowej aranżacji, przekonują jej właściwości:

– optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń – dzięki niej pomieszczenia sprawiają wrażenie bardziej otwartych i przestronnych. Dobrze odbija i rozprowadza światło we wnętrzu, zarówno to pochodzące z naturalnych promieni słonecznych, jak też ze sztucznych źródeł. Jako najjaśniejsza z barw, z jednej strony daje szansę na wydobycie piękna niewielkiego pokoju, a z drugiej - umożliwia podkreślenie majestatyczności i elegancji salonu o dużej powierzchni;
– stanowi doskonałe tło – dobrze komponuje się z innymi kolorami, dzięki czemu nie ogranicza możliwości zastosowania elementów wyposażenia w nawet najbardziej ekstrawaganckich odcieniach. Nie tylko nie zaburza równowagi kompozycji aranżacyjnej, ale dodatkowo pozwala wyeksponować jej oryginalne detale;
– ma uniwersalny charakter – z powodzeniem można ją zastosować w różnych pomieszczeniach: od salonu, przez sypialnię, aż po kuchnię i łazienkę. W każdym z nich wprowadzi pełną spokoju oraz świeżości atmosferę.

Pamiętajmy, że biel ma różne oblicza. Występuje zarówno w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach. Czasem zawiera w sobie odrobinę szarości, która nadaje jej nowoczesnego charakteru, a niekiedy przewagę wykazują żółte lub beżowe tony. Wielowymiarowość tej barwy otwiera wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu wnętrza, w których stanowi ona wiodący motyw kolorystyczny, mogą posiadać zupełnie inny klimat.

 

Facebook