BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Pogodna aura we wnętrzu.
24. V 2017

Porady wnętrzarskie

Pogodna aura we wnętrzu.

Ożyw salon kolorem

Wiosna zadomowiła się już na dobre. Wraz z poprawą pogody za oknem, zwiększa się ochota na zmiany w mieszkaniu. Nic tak nie poprawia nastroju jak zabawa kolorem, który tchnie w cztery kąty nowe życie. Specjaliści firmy RuckZuck podpowiadają, jak zestawiać ze sobą barwy elementów dekoracyjnych, by wnętrze wypełniło się pozytywną energią.

Rok 2017 jest czasem odważnych aranżacji. Ten sezon, według amerykańskiego instytutu Pantone, należy do „greenery” – soczystej zieleni. Śmiały odcień ma symbolizować społeczne pragnienie zmian. Niezwykle trafne będzie zastosowanie go w mieszkaniu, które wymaga odświeżenia. Rześka barwa nawiąże do budzącej się do życia natury, nadając wnętrzu nowy wymiar.

Greenery doskonale sprawdzi się na jednej ze ścian w salonie, gdzie będzie stanowić energetyczny kontrast dla bieli. Ten prosty trik sprawi, że pomieszczenie zyska modny wygląd i zupełnie inne oblicze. Świetnie pasować tu będą elementy w kolorze szarości i granatu – pufy, dywaniki, zasłony. Osobom, które zdecydują się na bardziej zaawansowaną metamorfozę, np. poprzez zmianę podłogi, proponujemy postawienie na subtelne rozwiązania.

Najlepiej odnajdą się tu panele o strukturze synchronicznej – wyraźny rysunek drewna w połączeniu z intensywną zielenią ściany, stworzą wystrój bliski naturze. Osiągnięcie takiego efektu umożliwią np. deski z linii Discovery 4V w dekorach panele Dąb Verden kremowy lub panele Dąb Argenta jaśminowy. Ich delikatna kolorystyka, nie tylko idealnie dopełni wiosenną stylizację, ale będzie także uniwersalną bazą dla całej aranżacji.

Jeśli chodzi o wnętrzarskie trendy kolorystyczne, to w tym roku en vogue są również fuksja i cytryna, stanowiące propozycje dla osób niebędących entuzjastami zieleni. Orzeźwiająca żółć w zestawieniu z szarością to obecnie jedno z najbardziej stylowych połączeń. Fuksja natomiast dobrze wypadnie na tle ponadczasowej bieli czy granatu.

Salonowi można dodać energii także decydując się na panele w stylu orientalnym. Linia Loft Cerama firmy RuckZuck obejmuje kilka modeli podłóg o wyjątkowych, marokańskich dekorach. Różnorodne wzornictwo i oryginalna kolorystyka przyciągają wzrok. W połączeniu z subtelnymi dodatkami tworzą wystrój jedyny w swoim rodzaju.

Planując rearanżację domowych wnętrz, nie bójmy się bawić kolorem i sięgać po śmiałe połączenia. Pamiętajmy też, że często niewielki dodatek całkowicie odmienia charakter przestrzeni, dlatego nie rezygnujmy z małych zmian, bowiem dzięki nim nigdy nie poczujemy się znudzeni wyglądem naszego mieszkania.

Facebook