BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Postaw na swobodę we wnętrzu
01. IX 2021

Porady wnętrzarskie

Postaw na swobodę we wnętrzu

Dość zamartwiania się!

Przestrzeń mieszkalna powinna być zaaranżowana w taki sposób, by zapewniała nam poczucie wygody. Jej wysoka funkcjonalność sprawi, że unikniemy wielu niedogodności i zyskamy czas na przyjemne spędzanie czasu we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania czterech kątów, by nie stały się one dla nas utrapieniem, ale wpływały na nasz komfort?

Oderwanie się od niepotrzebnych zmartwień i czerpanie radości z drobnych rzeczy to dla wielu synonim szczęścia. To założenie doskonale wpisuje się w duńską filozofię hygge, w której dobre samopoczucie wynika z dbałości o relacje z bliskimi, doceniania codzienności i celebrowania zwyczajnych chwil. Efektywniejsze wykorzystywanie czasu i ograniczanie trosk możemy zagwarantować sobie również dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz. W tym przypadku na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać praktyczność.

Przestrzeń, w której odnajdziemy spokój - w myśl ideologii hygge

Praktycznie urządzona przestrzeń to taka, w której zauważalny jest podział na strefy, a każde pomieszczenie posiada przemyślany układ. Bardzo duże znaczenie mają również materiały, z których zostały wykonane poszczególne elementy wyposażenia. To od ich odpowiedniego doboru zależy, czy będą łatwe w utrzymaniu czystości i wytrzymałe na uszkodzenia, dzięki czemu nie dostarczą domownikom częstych problemów.

Jeśli najważniejszy jest dla nas komfort i oszczędność czasu, lepiej zrezygnować z designerskich mebli i elementów wykończeniowych, które nie idą w parze z funkcjonalnością. Zamiast szklanych stolików, które nietrudno zarysować, wybierzmy drewniane, będące łatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku tkanin stanowiących obicia kanap i farb służących do malowania ścian stawiajmy na materiały plamoodporne. Sięgajmy też po fronty meblowe i drzwi, na których nie są widoczne odciski palców (w przypadku skrzydeł drzwiowych to zadanie spełni np. model Linea Premium Loft, dostępny w ofercie RuckZuck).

Podłoga spełniająca wysokie oczekiwania

Szczególną uwagę warto przywiązać do wykończenia posadzki. Chodzenie w butach na obcasach, przesuwanie mebli, upuszczanie naczyń – każda z tych czynności niesie ryzyko powstawania uszkodzeń. Zgubny w skutkach może być również kontakt z wodą. W deszczowe dni wracamy do domu przemoknięci – nasze kurtki, buty, parasole i torby z zakupami ociekają wodą. Takie zwyczajne, codzienne zdarzenia nie powinny jednak wywoływać obaw o stan podłogi. Rozwiązaniem, które zagwarantuje nam spokój i swobodę są wodoodporne panele laminowane. Modele dostępne w ofercie firmy RuckZuck nie ulegają pęcznieniu ani przebarwieniom nawet wtedy, gdy woda zalega na ich powierzchni przez 24 godziny. Mokrych plam nie musimy zatem usuwać natychmiast – mamy na to wystarczająco dużo czasu. Dzięki temu omijają nas niepotrzebne nerwy i stres.

Podłoga w  nowoczesnym wydaniu - technologia LLT anti scratch i impregnowana fuga

Panele zawdzięczają swoje wyjątkowe właściwości systemowi montażu Megaloc Aqua Protect oraz impregnowanej fudze. W dodatku zostały wykonane w technologii LLT anti scratch, a to sprawia, że nie straszne im również zarysowania powierzchni. Śmiało możemy ułożyć je w każdym pomieszczeniu mieszkalnym – również w przedpokoju, kuchni czy jadalni. Naturalne, drewniane dekory nadadzą przestrzeni harmonijny wyraz. Wnętrza zyskają tym samym estetyczny wygląd, a domownicy – pełną wygodę.

Facebook