BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Styl hiszpański we wnętrzu
14. VI 2022

Porady wnętrzarskie

Styl hiszpański we wnętrzu

Słońce, kolor i radość

Skąpana w słońcu, tętniąca życiem, czarująca pięknymi widokami – Hiszpania jest częstym celem wakacyjnych podróży Polaków. By cieszyć się jej urokami nie tylko w czasie urlopu, warto przenieść cząstkę tego wyjątkowego klimatu do własnych czterech kątów. Jak poczuć się w domowym zaciszu niczym w kraju paelli, tapas i flamenco? Odpowiedź stanowi styl hiszpański.

Hiszpania to już nie tylko popularna destynacja Polaków podczas wolnych dni, ale także lokalizacja służąca inwestycjom, bowiem w ostatnim czasie coraz więcej naszych rodaków kupuje tam domy. Z tego powodu wzrosło też zainteresowanie aranżacją wnętrz w stylu hiszpańskim. Oznacza to, że częściej w przestrzeniach mieszkalnych możemy spotkać barwne, żywiołowe akcenty.

Bogactwo kolorów i wzorów - wnętrza w stylu hiszpańskim

Hiszpański styl urządzania wnętrz charakteryzuje się mnogością intensywnych barw i złożonych wzorów. Nasycona kolorystyka widoczna jest pod postacią przeróżnych elementów wystroju: ceramicznych płytek, tekstyliów czy dekoracji. Ściany najczęściej pozostają białe, stając się tłem dla interesujących zestawień przeróżnych tonacji i deseni. Dominują nasycone czerwienie, pomarańcze i żółcie. Nie brak także fioletów, turkusów, zieleni czy róży. Ciekawe połączenia kolorystyczne sprawiają, że domy zaaranżowane w ten sposób wypełnia aura ciepła i radości.

Mnogość barwnych dodatków - styl hiszpański

To za pomocą dodatków i elementów wystroju tworzony jest gorący, hiszpański klimat. Niezwykle popularne są barwne płytki z bogatymi ornamentami, którymi zdobione są podłogi, ściany czy schody. Do stworzenia ciekawych mozaik wykorzystuje się kafle w wielu deseniach: geometrycznych, roślinnych czy abstrakcyjnych. Modne są zarówno w odsłonie błyszczącej, jak i matowej.

Gdy chcemy wprowadzić powiew Hiszpanii do już urządzonego pomieszczenia, warto postawić na kolorowe dodatki. Świetnie sprawdzą się poduszki o różnych strukturach i wzorach, wielobarwne dywany, bogato zdobiona zastawa stołowa czy ceramiczne wazony i świeczniki w intensywnych odcieniach. W klimat całego wystroju wpiszą się też antyki, obrazy w drewnianych ramach oraz rośliny rozstawione w różnych częściach pokoju.

Drewno w różnych odsłonach

Wszechobecność drewna jest kolejną cechą charakterystyczną dla aranżacji wnętrz  w stylu hiszpańskim. Ten naturalny materiał występuje pod postacią masywnych mebli w ciemnych odcieniach. Najczęściej są to mahoń, orzech, kasztanowiec czy heban. Popularnym wyborem są egzemplarze posiadające rzeźbienia lub żelazne okucia. Drewno zobaczymy również w formie belek sufitowych, które występują pojedynczo lub w złożonych projektach z najróżniejszych odmian tego materiału.

Gdy drewniane meble i belki sufitowe to dla nas za mało, możemy postawić także na panele podłogowe, upodabniające się do tego popularnego tworzywa. Na uwagę zasługuje wodoodporna kolekcja Euphoria 4V WR, dostępna w 8 zróżnicowanych odcieniach dębu.

Podłogi SPC jako alternatywa dla kamienia i ceramiki

W domach w stylu hiszpańskim jako wykończenie ścian i podłóg wykorzystuje się kamień lub ceramikę. Tego rodzaju materiały gwarantują chłód w upalne dni. W Polsce, ze względu na niższe temperatury, nie zależy nam na tym efekcie, jednak nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z ich aspektu wizualnego. Jako alternatywa dla tradycyjnego kamienia bądź płytek ceramicznych świetnie sprawdzi się kolekcja podłóg Tiles, dostępna w ofercie firmy RuckZuck – obejmuje ona modele w formacie płytek, których powierzchnię zdobią kamienne wzory. To podłogi SPC, które swoim wyglądem upodabniają się do naturalnego surowca, a dzięki przyjemnej w dotyku strukturze są komfortowe w użytkowaniu. Co więcej, zostały wykonane z szacunkiem dla natury, są wolne od PVC oraz w 100% nadają się do recyklingu. Cechują się bardzo wysoką klasą ścieralności i wodoodpornością. Seria występuje w zróżnicowanej gamie kolorystycznej – od bieli, poprzez beże, po szarości.

Powyższe rady przydadzą się zarówno osobom, które kupiły dom w Hiszpanii i czeka ich aranżacja przestrzeni, jak i tym, którzy chcą nadać mieszkaniom w Polsce hiszpański charakter.

 

Facebook