BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Stylowy dom już od progu. Jak funkcjonalnie urządzić przedpokój?
30. X 2018

Inspiracje

Stylowy dom już od progu. Jak funkcjonalnie urządzić przedpokój?

Przedpokój wita domowników i gości oraz stanowi przedsmak aranżacji czterech kątów. Aby już od wejścia zrobić na przybyłych dobre wrażenie, powinien zostać urządzony estetycznie i z zachowaniem funkcjonalności. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom nawet małe i ciemne pomieszczenia mogą zyskać przytulny charakter.

Sposób aranżacji przedpokoju w  głównej mierze zależy od jego wielkości. Rzadko jest to przestronne wnętrze – częściej bywa wąskim i ciasnym hallem lub bezpośrednio łączy się z salonem (dotyczy to szczególnie kawalerek). Niezależnie od metrażu, pewne elementy powinny znaleźć się w każdej przestrzeni.

Podstawę wystroju stanowi komoda na buty (warto wybrać model z wygodnym siedziskiem, który ułatwi zakładanie obuwia) oraz wieszak na okrycia wierzchnie (model naścienny z półką nie zajmie dużo miejsca, a dodatkowo będzie służył przechowywaniu drobnych akcesoriów). W większych wnętrzach poleca się montaż szafy na wymiar (najlepiej z drzwiami przesuwnymi), która pomieści ubrania sezonowe oraz dodatkowe przedmioty, takie jak walizki, parasole, a nawet odkurzacz. W małych przedpokojach można ją zastąpić solidnymi półkami, zainstalowanymi możliwie blisko sufitu. Umieszczając na nich dekoracyjne pudła, pomieszczenie zachowa estetyczny wygląd i pozwoli na swobodne przemieszczanie się. O pojemną szafę na duże przedmioty zadbajmy z kolei w sypialni.

Dobrym pomysłem jest ozdobienie przedpokoju rodzinnymi fotografiami lub fototapetą – dzięki tym zabiegom mieszkanie już od progu zaznaczy panujące w nim ciepło i przytulność. Na jednej ze ścian warto natomiast powiesić designerską skrzynkę na klucze. Łącząc w tej sposób estetykę z funkcjonalnością powstanie przyjazna, uporządkowana przestrzeń.

Przedpokój zazwyczaj nie posiada okien, przez co panuje w nim półmrok. Efekt przygnębienia można zniwelować stosując jasną kolorystykę ścian – dobrze sprawdzą się tu jasne beże i kremy. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie, które zagwarantują np. halogenowe lampy. Optycznemu powiększeniu przestrzeni będzie natomiast służyć lustro”.

Istotne znaczenie ma również rodzaj podłogi. W strefie wejścia powinna być ona szczególnie wytrzymała – narażona jest bowiem na stukot obcasów, a w zimowe i deszczowe dni także na kontakt z wodą. Odpowiednie do przedpokoju są np. panele z kolekcji SONO firmy RuckZuck. Dzięki bardzo wysokiej klasie ścieralności AC5, wodoodporności i łatwości w czyszczeniu zachowają piękny wygląd na długie lata. Decydując się na jeden z drewnianych lub kamiennych dekorów będą nie tylko cieszyć funkcjonalnością, ale staną się również stylową ozdobą mieszkania.

Facebook