BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Święta pełne ciepła
18. XII 2020

Porady wnętrzarskie

Święta pełne ciepła

Jak udekorować wnętrze?

Święta Bożego Narodzenia to zawsze czas radości i życzliwości. Nawet jeśli w tym roku przybiorą nieco inną formę, postarajmy się czerpać z nich wszystko to, co najlepsze. Nasz dom jak zawsze powinien wypełnić się ciepłem, pięknymi dekoracjami oraz zapachem świerku i pomarańczy. Podpowiadamy, jak stworzyć magiczny klimat we wnętrzu.

Urządzając dom na święta, sięgamy po rozmaite dekoracje, dzięki czemu wystrój prezentuje się znacznie bogaciej niż na co dzień. I słusznie. W tym wyjątkowym czasie warto pozwolić sobie na dozę szaleństwa. By wnętrza zyskały przytulny wygląd, zadbajmy o dodatkowe oświetlenie, miękkie tekstylia oraz ciekawe, najlepiej własnoręcznie wykonane, ozdoby. To sprawi, że chwile spędzone w domowym zaciszu będą naprawdę urokliwe – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Świąteczne kolory przewodnie

Mnogość dodatków i dekoracji może wprowadzić do wnętrza lekki chaos, dlatego przy wybieraniu poszczególnych elementów kierujmy się kolorystyką. Warto postawić na klasykę, czyli czerwień i zieleń z dodatkiem srebra lub złota. Pierwsze dwie barwy wprowadzą do przestrzeni radość, a dwie ostatnie dodadzą jej elegancji. Możemy tez obrać kierunek na Skandynawię i wykreować aranżację w iście śnieżnym charakterze. Cztery kąty będą oczywiście zdominowane przez biel, ale dla urozmaicenia zastosujmy też wcześniej wspomniane kolory (szczególnie srebro) – w mniejszej ilości i w stonowanych odcieniach. Taki wystrój będzie pełny spokoju i szyku.

Ciekawe oświetlenie i przyjemne tekstylia

Celem świątecznej aranżacji powinno być przede wszystkim dodanie przestrzeni przytulności. To zadanie świetnie spełnią dwa elementy: światło i materiały. W pierwszym przypadku możemy sięgać po tradycyjne lampki choinkowe, ale nie tylko. Dużą popularnością cieszą się obecnie drobne lampki na druciku (które można łatwo formować i dostosowywać do potrzeb) oraz girlandy świetlne zawieszone w oknach. We wnętrzu nie żałujmy również świec – układajmy ja na naczyniach, w świecznikach i lampionach oraz w kominkach zapachowych. Wieczorową porą zgaśmy główne światło i delektujmy się tym klimatycznym nastrojem.

Przytulny wystrój dopełnią tekstylia: poduszki z zimowym wzorem, obrus z aplikacjami w kształcie śnieżek, dywan z miękkim włosiem, wełniany koc, grube zasłony. Dzięki nim nawet w bardzo mroźne dni będziemy czuć otaczające nas ciepło.

Oryginalność własnoręcznych dekoracji

Czym jest świąteczny dom bez dekoracji? Wiele z nich możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy przygotować gałązki choinek i wybrane dodatki, np. bombki, wstążki, suszone ozdoby (owoce, anyż, cynamon), brokat, lametę oraz wspomniane lampki na druciku. Z tych elementów, przy użyciu kleju na gorąco lub druciku florystycznego, stworzymy piękny stroik, wianek czy świecznik. Wykorzystajmy je także do przystrojenia wigilijnego stołu. Główna kompozycja na środku i niewielkie ozdoby przy każdym nakryciu upiększą wspólną wieczerzę.

 

Facebook