BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Wprowadź do wnętrza Classic Blue
10. I 2020

Porady wnętrzarskie

Wprowadź do wnętrza Classic Blue

Kolor roku 2020
Wprowadź do wnętrza Classic Blue

Świat mody i designu zdominuje w tym roku barwa Classic Blue – tak wytypował Instytut Pantone, światowy specjalista w zakresie kolorów. Co wyróżnia ten odcień i jak zastosować go we wnętrzu? Podpowiadamy!

Jeśli dotychczasowy wystrój czterech kątów zdążył Ci się opatrzyć i poszukujesz nowych rozwiązań, świetną inspiracją do zmiany będzie dla Ciebie tegoroczny kolor roku. Classic Blue to ciemnoniebieska, bardzo elegancka barwa, która wnosi do wnętrz spokój i dodaje im szyku. Postaw na tę tonację, a Twoja aranżacja wpisze się w najnowsze trendy, nadając wnętrzom nowoczesny i gustowny wygląd.

Classic Blue – jak stosować?

Classic Blue może stać się wiodącą barwą wystroju lub jego subtelnym uzupełnieniem. Jeśli stawiasz na wyraźną metamorfozę i nie boisz się wyzwań aranżacyjnych, pierwsza opcja jest dla Ciebie. Najlepszy efekt uzyskasz, wykańczając farbą w tym odcieniu ściany (lub tylko jedną, reprezentacyjną ścianę) – ten prosty zabieg zupełnie odmieni charakter wnętrza. W pokoju doskonale zaprezentuje się również ciemnoniebieski zestaw wypoczynkowy, który z pewnością przykuje uwagę odwiedzających Cię gości.

Szalej z kolorem -  Inspiracje od Ruckzuck

Jesteś otwarty na niestandardowe rozwiązania? Barwa Classic Blue przypomina niebo wieczorową porą – świetnym pomysłem będzie zatem przemalowanie na ten kolor sufitu w sypialni lub pokoju dziecka. Wystarczy, że dodasz naklejki w kształcie gwiazd i wyjątkowa dekoracja gotowa. Inną, bardzo oryginalną propozycją jest wybór drzwi wewnętrznych w ciemnoniebieskim odcieniu – taka możliwość dostępna jest np. w przypadku drzwi SENTIS Inez, które na specjalne życzenie można zamówić w wielu kolorach z palety RAL. Zapewniamy, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie!

Jeśli kolor Classic Blue przypadł Ci do gustu i chętnie wprowadziłbyś go do wnętrza, jednak obawiasz się, że tak intensywny odcień przytłoczy Twój wystrój, zastosuj go w dodatkach. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza opcja, która również ożywi i zdynamizuje przestrzeń. Poduszki, dywaniki, obrusy, zasłony, świeczniki, wazony – każdy z tych elementów może przybrać ciemnoniebieski odcień, dodając wnętrzu klasy.

Classic Blue - Inspiracje RuckzuckWklejZ czym łączyć kolor Classic Blue?

Z jakimi kolorami zestawisz barwę Classic Blue zależy od Twoich upodobań i temperamentu. Jeśli uwielbiasz niebieski, postaw na monochromatyczność – sięgnij dodatkowo po takie odcienie jak cyjan, lazur czy baby blue. Jaśniejsze tonacje nieco zneutralizują wystrój, a Ty będziesz mógł spędzać czas w bardzo przyjemnym dla Ciebie otoczeniu.

Fanom śmiałych, kontrastowych połączeń polecamy wybór barw dopełniających, czyli pomarańczy i czerwieni – w takim wnętrzu nigdy nie zapanuje nuda. Pamiętaj jednak, że granica między ciekawą awangardą a kiczem jest cienka, więc zanim przystąpisz do aranżacji, dobrze zaplanuj każdy detal.

Jeżeli ostrożnie podchodzisz do wszelkich zmian aranżacyjnych i chcesz mieć pewność, że Twoje cztery kąty zaprezentują się estetycznie, wybierz stonowane tło. Biel, beże, jasne brązy i szarości pozwolą idealnie wyeksponować Classic Blue we wnętrzu, tworząc zgraną i harmonijną całość.

Classic Blue to kolor ponadczasowy, który można wprowadzić do przestrzeni mieszkalnej na wiele różnych sposobów. Znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie i rozpocznij nowy rok od pozytywnej zmiany wyglądu wnętrz.

Dodatki w kolorze Classic Blue - zainspiruj się z Ruckzuck

Facebook