BLOG

BLOG

KOLEKCJE DRZWI
Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania w bloku
15. XI 2018

Kolekcje drzwi

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe do Twojego mieszkania?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Drzwi wejściowe pełnią szereg funkcji – powinny nie tylko chronić nasze mienie, ale także zapewniać komfort dzięki odpowiedniemu wygłuszeniu. Drzwi wejściowe pełnią także funkcję reprezentacyjną, ważne więc, by dobrze się prezentowały. Dzisiaj podpowiadamy jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku.

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

Drzwi wejściowe są swego rodzaju wizytówką – wiele mówią o właścicielach mieszkania, dają także pogląd na to, jak wygląda jego wnętrze. Nic dziwnego, że wiele uwagi poświęcamy wyborowi odpowiednich drzwi. Dla wielu użytkowników ważna będzie estetyka. Drzwi wejściowe do mieszkania z kolekcji Bord, firmy Classen, występują w wielu wariantach kolorystycznych i okleinach – z pewnością znajdziesz drzwi, które zarówno idealnie będą komponowały się z wnętrzem Twojego mieszkania, jaki i ogólnie przyjętą stylistyką budynku. Możesz wybierać spośród oklein imitujących naturalne drewno, np.: akacja, orzech włoski, jesion grafitowy, a także drzwi jednobarwnych.

Drzwi wejściowe do mieszkania a zarządzenie wspólnoty

Nim zdecydujemy się na konkretną stylistykę, warto upewnić się, czy wspólnota mieszkaniowa nie zastrzegła w stosownych dokumentach, jak powinny wyglądać drzwi wejściowe do mieszkań. Pamiętaj, że standardowa szerokość drzwi wejściowych wynosi 90 cm, a wysokość 200 cm. Zwykle drzwi wejściowe otwieramy do wewnątrz lokalu.

Dobrze. Stylistykę i kolor mamy już wybrane. Pora zastanowić się nad materiałem. Na rynku dostępne są drzwi wejściowe do mieszkania z PCV, drewniane, a także aluminiowe. Decydując się na konkretny materiał zwróć uwagę na jego parametry cieplne.

Komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim: drzwi wewnętrzne akustyczne i antywłamaniowe

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, wybierz drzwi wejściowe do mieszkania antywłamaniowe, które uchronią Twoje mienie przed włamaniem i kradzieżą. Drzwi antywłamaniowe posiadają stosowny atest, który zatwierdza, że są one odporne na najczęściej stosowane przez złodziei techniki włamań. Drzwi antywłamaniowe posiadają: przynajmniej trzy zawiasy, bolce antywyważeniowe od strony zawiasów, rygle antywłamaniowe pionowe góra/dół, atestowany zamek lub zamki.

Komfort i prywatność- drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

Druga niezwykle istotna kwestia to komfort. Drzwi powinny zapewniać odpowiednie wygłuszenie – chronić nas zarówno przed hałasem z zewnątrz, jak i zabezpieczać przed przenikaniem odgłosów domowej krzątaniny na zewnątrz. Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie izolacji akustycznej, wybierz drzwi wewnętrzne akustyczne. Ten rodzaj drzwi jest zazwyczaj nieco inaczej zbudowany w porównaniu do tradycyjnych drzwi wejściowych do mieszkania. Drzwi wewnętrzne akustyczne charakteryzują się wypełnieniem z pianki poliuretanowej lub płyty otworowo-wiórowej. Są wyposażone we wzmocnioną ramę i ich cena jest nieco wyższa, ale dają o wiele lepszą gwarancję odizolowania się od hałasów z zewnątrz. Szczególnie polecane są osobom pracującym w domu.  Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku o charakterze wygłuszeniowym to mniejsza szansa na narażenie się na głośny hałas, sposób na podniesienie efektywności pracy, a także jakościowy odpoczynek w ciszy po zakończonej pracy.

Wytrzymałe drzwi na lata

Pamiętaj, że drzwi wejściowe to swego rodzaju wizytówka, która wiele mówi o właścicielu mieszkania. Wysoka jakość wykonania, staranny dobór materiałów gwarantują doskonały wygląd przez długie lata. Zastosowane rozwiązania i patenty sprawiają, że drzwi stanowią doskonałą ochronę przed kradzieżą, a dzięki swojej konstrukcji doskonałe wygłuszają, dając domownikom poczucie komfortu. Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku marki Classen – kolekcja Bord to wybór optymalny – doskonała jakość w połączeniu z rozsądną ceną. Drzwi Bord to nowoczesna stylistyka i bogaty wybór oklein. Drzwi z powodzeniem mogą być stosowane w budownictwie mieszkaniowym, a także użyteczności publicznej czy zamieszkania zbiorowego, jako drzwi wewnętrzne wejściowe.

Facebook