BLOG

BLOG

KOLEKCJE DRZWI
Wybór drzwi do wielu pomieszczeń.
06. III 2020

Kolekcje drzwi

Wybór drzwi do wielu pomieszczeń.

Jak zachować spójność aranżacji?
Wybór drzwi do wielu pomieszczeń.

Zachowanie konsekwencji podczas aranżacji domu pozwala uzyskać zgrany i harmonijny wygląd wnętrz. Szczególnej dbałości wymaga dopasowanie drzwi, które znajdą się w kilku pomieszczeniach. Jak je dobrać, by dobrze wkomponowały się w przestrzeń i jednocześnie spełniały swoje różnorodne funkcje?

To, czy końcowy efekt aranżacji czterech kątów będzie harmonijny, zależy od wielu czynników. Kluczową rolę odgrywa przemyślane rozplanowanie przestrzeni i trzymanie się jednego motywu przewodniego. Dlatego w przypadku wyboru drzwi zwróćmy uwagę nie tylko na ich walory estetyczne i techniczne, ale również na to, czy będą współgrać z pozostałymi skrzydłami w mieszkaniu.

 

Spójna estetyka drzwi

 

Spójność estetyczna nie oznacza, że wszystkie drzwi w mieszkaniu powinny wyglądać identycznie. Najważniejsze, by posiadały ten sam rodzaj wykończenia oraz takie same klamki i zawiasy. Drzwi w kilku kolorach i z różnymi typami okuć wpłynęłyby negatywnie na wygląd przestrzeni, tworząc wrażenie chaosu. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po modele dostępne w ramach jednej kolekcji – wtedy uzyskamy pewność, że wszystkie skrzydła w mieszkaniu będą do siebie pasować.

Pamiętajmy, by estetyka drzwi wpisywała się w wygląd całej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli nasz dom urządzony jest w stylu skandynawskim lub prowansalskim, postawmy na skrzydła w białym lub delikatnie beżowym odcieniu. Do klasycznych wnętrz polecane są natomiast modele w ciemnej tonacji. Jeżeli natomiast nie mamy ustalonego konkretnego stylu aranżacyjnego lub różni się on w zależności od pomieszczenia, warto zdecydować się na drzwi w dekorze naturalnego drewna. Jest to bezpieczna opcja, która odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Drzwi klasyczne, białe

 

Drzwi dopasowane do potrzeb wnętrza

 

Wnętrza w mieszkaniu różnią się od siebie pod względem wielkości i przeznaczenia – z tego względu wymagają specjalnie dostosowanych rozwiązań. Subtelne różnice w wyglądzie drzwi wpłyną na ich funkcjonalność, nie zaburzając jednocześnie ogólnie przyjętej estetyki.

W niewielkich, słabo doświetlonych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się skrzydła z przeszkleniami. Dzięki nim do środka przenikną promienie słoneczne, nadając wnętrzu pogodny wygląd. W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać poziom rozjaśnienia, możemy zdecydować się na różną liczbę szyb – im więcej, tym wyraźniejszy efekt. By natomiast zaoszczędzić miejsce, możemy zamiast drzwi otwieranych w tradycyjny sposób, wybrać wersję przesuwną.

Przesuwane drzwi propozycja Ruckzuck do słabo oświetlonych wnętrz

W sypialni i gabinecie, gdzie zależy nam na zachowaniu ciszy i prywatności, lepiej sprawdzą się natomiast modele pełne, w których zamiast przeszkleń umieszczone są fornirowe płyciny. Ograniczą one dopływ dźwięków z pozostałej części domu, służąc spokojnej i nierozpraszającej atmosferze.

Choć współcześnie dużą popularnością cieszą się przestrzenie otwarte, czasem praktyczniejsze okazuje się oddzielenie kuchni od jadalni i salonu. Chcąc zrobić to w subtelny sposób, warto sięgnąć po drzwi przesuwne na prowadnicy podsufitowej. Na co dzień mogą pozostać otwarte, a w czasie gotowania lub podczas niezapowiedzianej wizyty gości z łatwością odseparujemy przestrzeń kuchenną. Warto rozważyć opcję dwuskrzydłową, która nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale też umożliwia wygodniejsze przemieszczanie się między pomieszczeniami.

Do łazienki wybierzmy koniecznie model z kratką, tulejami lub podcięciem u dołu skrzydła. Każde z tych rozwiązań zapewni wnętrzu przewiew powietrza, redukując wilgoć i poczucie duszności. Dodatkowo zadbajmy też o zamek łazienkowy z blokadą.

Drzwi do łazienki

W RuckZuck oferujemy kilkadziesiąt kolekcji drzwi wewnętrznych, w skład których wchodzi po kilka modeli. Wśród skrzydeł np. z linii Magnetic, Tosca czy Havana mamy do dyspozycji konstrukcję pełną lub z różną liczbą przeszkleń. Dodatkowo możliwy jest wybór modelu jednoskrzydłowego lub dwuskrzydłowego, tradycyjnego lub przesuwnego. Proponujemy także różne typy zamków, a na specjalne zamówienie wykonujemy podcięcie wentylacyjne. Mając tak wiele możliwości, bez problemu dobierzemy drzwi do każdego wnętrza.

Facebook