BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Zwierzę w domu?
28. V 2021

Kolekcje podłóg

Zwierzę w domu?

Wybierz podłogę wodoodporną

Zwierzęta wnoszą do wnętrza radość, a zabawa z nimi poprawia samopoczucie i redukuje stres. Zanim jednak zaczniemy cieszyć się obecnością nowego domownika, powinniśmy odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Zmiany w aranżacji przestrzeni mogą dotyczyć nie tylko mebli czy dodatków, ale również… podłóg. Dlaczego w tym wypadku warto postawić na modele wodoodporne?

Wraz z pojawieniem się w domu zwierząt, zmienia się wygląd naszych wnętrz. Nowemu domownikowi szykujemy własny kąt, zaopatrujemy się w niezbędne dla jego potrzeb akcesoria i dopasowujemy wystrój w ten sposób, by nie zagrażał jego bezpieczeństwu. Oczywiście dokładne modyfikacje aranżacji zależą od tego, jakie zwierzęta zagoszczą w naszych czterech kątach. Jedno powinno być jednak niezmiennie – w każdym przypadku warto wykończyć podłogę panelami wodoodpornym, które zapewnią nam poczucie spokoju i komfortu.

Jaką podłogę wybrać przy zwierzętach?

Wylana przez psa miska z wodą, wazon z kwiatami przewrócony przez kota, dzieci chlapiące wodą z akwarium – posiadacze domowych pupili muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Niejednokrotnie może zdarzyć się, że nie od razu dostrzeżemy problem, a woda rozlana na powierzchni posadzki spowoduje uszkodzenia. By tego uniknąć, warto postawić na panele do mieszkania ze zwierzętami, takie jak panele wodoodporne, które znajdziemy np. w ofercie RuckZuck. Takie kolekcje jak Legend 4V WR, Arteo WR czy Elite 4V WR są odporne na działanie wody aż przez 24 godziny. Wystarczy, że w tym czasie przetrzemy mokrą posadzkę ścierką, a żadne wypaczenia czy przebarwienia nie będą miały miejsca.

Wyjątkowość wodoodpornych paneli laminowanych polega na ich zmodyfikowanym systemie montażu Megaloc, który zapewnia szczelne połączenie desek i zapobiega tym samym wnikaniu do środka wilgoci. Z kolei fuga impregnowana specjalnym środkiem hydrofobowym chroni krawędzie przed pęcznieniem. Dzięki tym właściwościom panele można ułożyć nawet w łazience i przedpokoju. Tym samym kąpiel psa czy powrót do domu ze spaceru w deszczowy dzień nie będą wymagać od nas natychmiastowego czyszczenia podłogi.

Co zrobić by pies nie rysowały podłogi, czyli najwyższa wytrzymałość na zadrapania

Gdy po domu grasują zwierzęta, nietrudno o zniszczenia w postaci podrapanej sofy, poduszki czy podłogi. Tego ostatniego możemy uniknąć, sięgając po panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności. Wszystkie modele paneli wodoodpornych, proponowanych przez firmę RuckZuck, są oznaczone parametrem AC5, a to oznacza, że wyróżniają się bardzo dobrą odpornością na zarysowania powierzchni. To idealne panele do domu z psem lub kotem - nasze zwierzęta mogą biegać po posadzce do woli, a my pozostaniemy spokojni o jej wygląd.

Panele dostępne są z kilkudziesięciu drewnianych dekorach o bardzo naturalnej estetyce. Staną się zatem nie tylko praktyczną podłogą w domu z psem lub kotem, ale również piękną dekoracją wnętrz.

Odwiedź stronę panelewodoodporne.ruckzuck.pl i poznaj 12 niezwykłych kolekcji podłóg wodoodpornych.

Podłogi odporne na zarysowania !

Facebook