BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Co będzie modne w 2020 roku?
24. I 2020

Porady wnętrzarskie

Co będzie modne w 2020 roku?

Sprawdź najnowsze trendy
Co będzie modne w 2020 roku?

Nowy rok oznacza nowe trendy aranżacyjne, które już od kilku tygodni prezentowane są na światowych targach wyposażania wnętrz. Co w tym sezonie będzie na topie, a jakie rozwiązania odejdą w cień? Przygotowaliśmy przegląd najmodniejszych kierunków w wystroju mieszkania.

W roku 2020 będziemy świadkami kontynuacji stylu eko, który powstał w odpowiedzi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Jeszcze wyraźniej niż w ubiegłym sezonie zaobserwujemy również odejście od stylu skandynawskiego. Prym będzie wieść bowiem ciekawe, wyraziste wzornictwo.

Nieustająca popularność naturalnych aranżacji

Moda na naturalne materiały we wnętrzu ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to w niedalekiej przyszłości zmienić. Projektanci chętnie sięgają po rattan, trzcinę i słomę wiedeńską, które wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji krzeseł i foteli, ale również dekoracyjnych parawanów czy abażurów na lampy. Innymi materiałami, które przeżywają swoje odrodzenie, są juta, sizal i terakota.

Natura odgrywa ważną rolę także w przypadku kolorystyki. Choć Instytut Pantone ogłosił kolorem roku Classic Blue (ciemnoniebieski odcień), równie modne będą barwy ziemi, takie jak ochra, oliwka, umbra czy kasztan. Dodatkowo umocnił się trend na rośliny w rozmiarze XXL – fani monster mają zatem powody do radości.

W nurt ekologicznych rozwiązań świetnie wpisują się również produkty wykonane z płyty nośnej Ceramin®, które w pełni poddają się recyklingowi. Mowa tu o wodoodpornych płytkach kompozytowych Ceramin Vario, które można znaleźć w ofercie RuckZuck. Dzięki wyjątkowym, kamiennym wzorom, nadadzą ścianom i podłogom naturalny wygląd.

Bogactwo deseni i obłych kształtów

W roku 2020 na pierwszy plan wysuną się wzory – geometryczne, abstrakcyjne, zwierzęce i roślinne. Mogą zdobić takie elementy jak poduszki, koce, obrusy czy zasłony. Ich obecność we wnętrzu doda przestrzeni ciepła i przytulności, a właśnie te aspekty mają w tym roku projektanci szczególnie na uwadze.

Już w ubiegłym sezonie można było zauważyć tendencję do rezygnacji z kanciastych kształtów na rzecz tych owalnych. Wszelkie łuki i zaokrąglone krawędzie również w tym roku nie dadzą o sobie zapomnieć – szczególnie dotyczy to foteli i stołów.

Akcent na wyraziste akcenty - inspiracje Ruckzuck.pl

Dominacja wyrazistych dekoracji

Chcąc być na czasie, we wnętrzu nie może zabraknąć wyrazistych akcentów. Do łask wracają okładziny ścienne 3D, jednak w znacznie bardziej nowoczesnej formie niż tej, która pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Wyróżnikami aranżacji mogą stać się również dodatki wykonane z metalu lub marmuru. Prawdziwą gwiazdą wystroju stanie się z kolei neon, który niegdyś obecny był tylko w sklepowych witrynach, a dziś z powodzeniem zdobi wnętrza mieszkalne. Neon w formie ciekawego napisu lub kształtu, zawieszony nad kanapą w salonie, niewątpliwie stanie się najbardziej atrakcyjnym elementem domu.

 

Facebook