BLOG

BLOG

KOLEKCJE DRZWI
Drzwi i ościeżnice w nowoczesnej przestrzeni
12. VI 2019

Kolekcje drzwi

Drzwi i ościeżnice w nowoczesnej przestrzeni

Nie masz pomysłu, które elementy wyposażenia podkreślą nowoczesny charakter twojego wnętrza? RuckZuck to miejsce pełne inspiracji. Podpowiadamy, które drzwi i ościeżnice idealnie wpiszą się w projekcie modnej przestrzeni.
Drzwi i ościeżnice w nowoczesnej przestrzeni

Urządzanie mieszkań i domów w nowoczesnym stylu jest aktualnie bardzo popularne. Nowocześnie zaprojektowane wnętrze wymaga jednak umiejętnego doboru poszczególnych elementów wystroju. Dotyczy to także dopasowania drzwi i ościeżnic. Jakie drzwi i ościeżnice wybrać, by idealnie wpisały się w charakter wnętrza? Poznajcie praktyczne rady specjalistów RuckZuck.

Styl nowoczesny we wnętrzu jest przeciwieństwem wystroju opartego na przepychu i bogactwie zdobień, który królował u końca XIX wieku. Ważne jest zachowanie umiaru i dążenie do stworzenia  aranżacji pełnej harmonii. Głównymi wyznacznikami są tutaj ład i prostota. Obserwując współczesne trendy, można dostrzec dwie tendencje: jedna zmierza w kierunku naturalnych materiałów, natomiast druga bazuje na bieli i minimalizmie. Każda z nich wymaga innych rozwiązań, które razem stworzą bardzo stylowy efekt.

Ponadczasowa naturalność

Mogłoby się wydawać, że drewno najlepiej sprawdza się w przypadku klasycznie urządzonych wnętrz, jednak równie dobrze prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach. W nowocześnie urządzonych wnętrzach przyjmuje jednak całkiem inną formę. Drewno występuje pod postacią mebli o prostej stylistyce, trójwymiarowych paneli ściennych czy stolików z plastra pnia drzewa. W nowoczesnych aranżacjach z pewnością nie można się spotkać z drewnianymi ornamentowanymi aranżacjami czy masywnymi komponentami.

Z jakimi materiałami należy łączyć drewno? Najlepiej, jeśli towarzyszy mu kamień, beton, szkło lub metal. Tego typu materiały warto wprowadzać w postaci dodatków. Może to być metalowa lampa lub szklana donica. Należy jednak mieć świadomość tego, że nowoczesne wnętrze nie lubi przepychu, a to oznacza, że im mniej dodatków, tym lepiej.

Jakie drzwi i ościeżnice wybrać?

Jeśli w wystroju wnętrza postawiliście na naturalne materiały, warto dobrać drzwi i ościeżnice, które imitują drewno. W tym przypadku sprawdzą się modele wykończone okleiną w dębowym, akacjowym bądź jesionowym dekorze. Drzwi i ościeżnice o strukturze trójwymiarowej doskonale upodabniają się do naturalnego drewna. Warto zwrócić uwagę na modele z kolekcji SENTIS firmy RuckZuck. Ciekawą propozycją są modele Ramon i Sensa, które charakteryzują się satynowymi przeszkleniami. Szklane elementy sprawiają, że całość prezentuje się lekko. Drzwi Ramon i Sensa to także mocna i solidna konstrukcja. Dzięki temu drzwi i ościeżnice staną się funkcjonalną ozdobą we wnętrzu przez wiele lat.

Drzwi jako element wystroju

Nowoczesne wnętrza a minimalizm

W nowocześnie urządzonych wnętrzach najczęściej dominuje minimalizm. Styl minimalistyczny opiera się na wykorzystaniu w aranżacji bieli. Kolor ten wprowadza do pomieszczenia spokojny, zrównoważony klimat. Biel powoduje, że wnętrze staje się przestronne, ale też pełne światła, a wszechobecna prostota pozwala stworzyć harmonijną i spójną przestrzeń.

Neutralne tło pozwala doskonale wyeksponować takie elementy wystroju wnętrza jak dodatki. Należy jednak pamiętać, że w minimalistycznym stylu nie ma miejsca na dodatki, które uchodzą za niepotrzebne i kiczowate. Jeśli w pomieszczeniu znajdą się mniejsze detale, muszą charakteryzować się wysoką jakością wykonania i designerstwem. Stawiając na modne i dobre gatunkowo elementy wystroju, można stworzyć eleganckie wnętrze.

W minimalistycznie urządzonej przestrzeni najlepiej sprawdzą się drzwi i ościeżnice w kolorze białym, o lakierowanej powierzchni, które pięknie odbijają światło. Drzwi i ościeżnice w jasnym kolorze idealnie wpiszą się w ogólny wystrój wnętrza, a poza tym wypełnią przestrzeń blaskiem. Przykładem takich drzwi są modele Inez lub Diego z kolekcji SENTIS. Te modele są nie tylko ciekawym uzupełnieniem minimalistycznego wnętrza, ale charakteryzują się też wytrzymałą konstrukcją i łatwością w utrzymaniu w czystości.

Modne drzwi

Podczas urządzania wnętrza w stylu nowoczesnym najważniejsze jest kierowanie się własnymi upodobaniami. Podążając jedynie za najnowszymi trendami, możemy stworzyć wystrój, w którym nie będziemy czuć się swobodnie. Drobiazgowe dobieranie wszystkich elementów i stawianie na uniwersalne rozwiązania sprawi, że aranżacja będzie modna nie tylko przez jeden sezon, ale wiele lat. Zachęcamy także do lektury naszego artykułu: WYBIERAMY DRZWI WEJŚCIOWE DO MIESZKANIA W BLOKU

Pełna oferta drzwi marki SENTIS jest dostępna pod adresem: www.sentis.pl.

Facebook