BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Efektowne pierwsze wrażenie
26. X 2021

Porady wnętrzarskie

Efektowne pierwsze wrażenie

Jak urządzić dom, by od progu wzbudzał zachwyt?

Pierwsze wrażenie jakie wzbudzamy u innych jest niezwykle istotne i decyduje o tym, jak będziemy postrzegani w przyszłości. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w których poznajemy nowe osoby, ale również, kiedy prezentujemy świeżo urządzony dom. Jak zaaranżować cztery kąty, by wywołały pozytywne reakcje gości, a jednocześnie stanowiły wygodną przestrzeń do mieszkania?

Z istoty atrakcyjnego urządzania wnętrz najlepiej zdają sobie sprawę home stagerzy, czyli osoby zajmujące się przygotowaniem mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Ich zadaniem jest sprawienie, by nieruchomość prezentowała się jak najlepiej i zachęcała do zakupu. Przy samodzielnym aranżowaniu przestrzeni również zwróćmy uwagę, by była ona przyjemna dla oka. Dzięki temu odwiedzający nas goście będą wypowiadać się o niej w pochlebny sposób. Pamiętajmy jednak, że wystrój tworzymy przede wszystkim dla siebie i najważniejsze jest, byśmy czuli się w nim dobrze.

Przedpokój – wizytówka mieszkania

Pierwszym pomieszczeniem, które ukazuje się po przekroczeniu progu mieszkania, jest oczywiście przedpokój, dlatego jego aranżacji nie można traktować powierzchownie. Zadbajmy, by znalazły się w nim pojemna szafa (w której zawsze będzie kilka wieszaków wolnych na okrycia wierzchnie gości), a także wygodne siedzisko, konsola i lustro. Jeśli wnętrze posiada okno, możemy ustawić na parapecie doniczkę z kwiatem. Ciekawą dekoracją będzie też lustrzana taca, a na niej ustawione świece w kształcie walców różnej wielkości.

Stwórz idealne pierwsze wrażenie

Elegancja i praktyczny wymiar - jaka podłoga do przedpokoju?

Przedpokój to wnętrze, w którym mocno eksploatowana jest podłoga. Stukot obcasów czy woda kapiąca z mokrych parasoli i kurtek naraża ją na powstawanie uszkodzeń. Z tego powodu bardzo ważne jest wykończenie jej trwałym materiałem, odpornym na wypaczanie i zarysowanie powierzchni. Niejednokrotnie okazuje się więc, że ogromnym wyzwaniem aranżacyjnym jest to, jaką podłogę do przedpokoju wybrać. Możemy sięgnąć po płytki ceramiczne, ale ich chłodna powierzchnia będzie powodować dyskomfort. Warto postawić na wodoodporne panele laminowane (np. z kolekcji Vision 4V lub Expedition 4V od RuckZuck), które łączą w sobie wysoką wytrzymałość z przyjemną w dotyku fakturą.

Dobry wystrój już od wejścia

Aranżacja pozostałej części domu – o czym pamiętać?

Urządzając resztę pomieszczeń, również pamiętajmy, by były one komfortowe i funkcjonalne. Kafle na wysoki połysk, stół ze szklanym blatem, czarna ceramika i armatura, drewniana podłoga w kuchni – wszystkie te elementy z pewnością wywołają początkowo efekt „wow”, ale by utrzymał się on na stałe, konieczna jest ciągła praca nad zachowaniem ich w czystości i bez skaz. A to może okazać się trudne i męczące. Warto więc szukać rozwiązań, które będą zarówno eleganckie, jak i praktyczne. Parkiet możemy zastąpić wspomnianymi wcześniej panelami wodoodpornymi z wiernie odwzorowanym układem usłojenia. Czerń warto natomiast wprowadzić w postaci matowych drzwi, na których nie są dostrzegalne odciski palców – takie skrzydło znajdziemy w kolekcji Linea Premium Loft od RuckZuck.

Stwórz efektowne wnetrze

By wnętrza mieszkalne stały się przyjemne dla oka, powinny być również uporządkowane. Sprzątanie przed przyjściem gości to kwestia oczywista, ale warto, by ład i przestronność towarzyszyły pomieszczeniom na co dzień. Dom nie może być zagracony, dlatego wszelkie przedmioty warto chować w szafkach i szufladach. Wyjątkiem są książki, które dobrze prezentują się na otwartym regale, zastawa stołowa ustawiona w szklanej witrynie i różnego rodzaju dekoracje: zdjęcia i pamiątki z podróży na półkach, kwiaty i zioła na parapecie, świeczniki i wazony na stole czy wiszące na ścianie grafiki. Tego typu ozdoby wniosą też do wnętrza przytulność i nadadzą mu indywidualny charakter. W ten sposób aranżacja pozostanie stylowa, ale nie będzie wyglądać na wyjętą z katalogu. Kropką nad i niech będzie roztoczenie we wnętrzu miłej woni – wykorzystajmy do tego kadzidełka, świece zapachowe lub olejki eteryczne. Dom witający pięknym zapachem będzie postrzegany jako ciepły i urokliwy.

 

Facebook