BLOG

BLOG

AKTUALNOŚCI
Elegancki wystrój wnętrz na lata
05. XI 2021

Aktualności

Elegancki wystrój wnętrz na lata

Po jakie rozwiązania sięgnąć?
Elegancki wystrój wnętrz na lata

Szykowny – dla wielu osób właśnie to słowo powinno być najtrafniejszym określeniem wyglądu ich czterech kątów. W eleganckim wnętrzu z przyjemnością wypoczywamy i przyjmujemy gości.  Jak stworzyć taki efekt i zachować go na długi czas? Dzielimy się przepisem na uzyskanie pięknej aranżacji przestrzeni mieszkalnej o nieprzemijalnym charakterze.

Niektórzy lubią częste zmiany aranżacji, inni wolą utrzymywać wypracowany wystrój przez długi czas. Jeśli zaliczamy się do tej drugiej grupy, powinniśmy stawiać na uniwersalność. Unikajmy chwilowej mody i sięgajmy po rozwiązania, które od kilku sezonów są na topie. Decydując się na elementy wyposażenia wysokiej jakości, nadamy wnętrzom elegancki wygląd, który wraz z upływem lat nie będzie tracił na estetyce.

Wysokiej jakości materiały

W wykreowaniu eleganckiego i trwałego wyglądu wnętrz niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Dzięki nim przestrzeń zyska nutę klasy i wytworności, a jednocześnie stanie się odporniejsza na uszkodzenia. Świetnie sprawdzi się drewno (szczególnie w przypadku mebli), kamień (np. w formie granitowego blatu w kuchni i łazience) i metal (w postaci stelażu łóżka, stołu czy lampy). Warto postawić też na skórzane kanapy, jedwabne zasłony i wełniane dywany.

Wysoką wytrzymałość posadzki zapewnią nam z kolei wodoodporne panele laminowane. Ich szeroki wachlarz znajdziemy w ofercie firmy RuckZuck. Podłogi z takich kolekcji jak Discovery 4V, Freedom 4V i Villa 4V posiadają system montażu Megaloc Aqua Protect, a do tego zostały wykonane w technologii LLT anti scratch. Dzięki temu są odporne na działanie wody przez 24 godziny oraz zachowują bardzo wysoką wytrzymałość na zarysowania. Drewniane dekory, naturalna kolorystyka i frezowane krawędzie sprawiają natomiast, że we wnętrzu prezentują się niezwykle elegancko.

Ponadczasowe rozwiązania

Klasyka zawsze się obroni – z tego względu dobrze jest wybierać rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. W przypadku kolorystyki są to oczywiście biel i czerń, ale nie tylko. Najważniejsze jest unikanie krzykliwych barw i sięganie po bardziej stonowane tonacje. Tym samym we wnętrzu doskonale odnajdą się również pastelowe odcienie, takie jak beż, taupe, brudny róż czy oliwkowa zieleń. W aranżacji możemy stosować nie tylko kolory, ale i wzory – mile widziane są m.in. kraty, pasy, jodełki, a także marokańskie koniczyny.

Dobierając elementy wyposażenia stawiajmy na prostotę. Przesadne zdobienia mogą przytłoczyć przestrzeń, a designerskie elementy prawdopodobnie wkrótce przestaną wpisywać się w najnowsze trendy. Jeśli natomiast obawiamy się efektu monotonii, to na większą swobodę pozwólmy sobie w drobnych dodatkach (takich jak wazony, świeczniki, obrusy, doniczki, poduszki). Zmiany tych detali nie są wymagające, a potrafią przekształcić wygląd przestrzeni. Jednak również w tym aspekcie nie zapominajmy o elegancji – wnętrze pięknie uzupełniają złote, miedziane czy kryształowe dodatki.

Wystrój, który nie przemija

Facebook