BLOG

BLOG

INSPIRACJE
Klasyczna elegancja
27. II 2020

Inspiracje

Klasyczna elegancja

Styl Coco Chanel we wnętrzu

Coco Chanel swoim rewolucyjnym podejściem do mody pokazała, że elegancja i wygoda mogą iść w parze. Wypromowała takie rozwiązania jak mała czarna, pikowana torebka czy dżersejowy kostium, które do dziś nie straciły na popularności, pozostając synonimem szyku. Słynne słowa „moda przemija, styl pozostaje” znajdują odzwierciedlenie również w wystroju czterech kątów. Jak wyglądałoby wnętrze zaaranżowane przez tę słynną projektantkę?

Odejście od strojnych, niekomfortowych rozwiązań i postawienie na prostotę jest tym, co wyróżniało Coco Chanel. Gorsety i bujne falbany zastąpiła projektami opartymi na skromnych fasonach i przyjemnych materiałach, które gwarantowały swobodę ruchów, a jednocześnie prezentowały się bardzo elegancko – szczególnie w towarzystwie wyszukanej biżuterii. Kierując się podobnymi wyznacznikami podczas wykańczania mieszkania, wnętrza zyskają ponadczasowy charakter, a domownicy przyjazną przestrzeń do życia.

Klasyka czy nutka ekstrewagancji - Inspiracje z Ruckzuck.pl

Nieśmiertelny duet: czerń i biel

Coco Channel znana była ze swojego zamiłowania do czarnego i białego koloru, które uważała za „piękno absolutne” oraz „perfekcyjne połączenie”. Z tego powodu właśnie te dwie barwy powinny być bazą wnętrza – śmiało możemy stosować je ścianach, podłogach i elementach wyposażenia. Jeśli obawiamy się, że jednolite barwy staną się zbyt monotonne, warto pozwolić sobie na małe szaleństwa w przypadku faktur i kształtów. Wybierzmy np. tapetę w czarno-białe pasy, poduszki ze wzorem szachownicy, pikowaną kanapę czy ciemny dywan z tłoczeniami.

W przypadku podłóg bardzo dużo możliwości aranżacyjnych dają panele Arteo od RuckZuck. Dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów oraz wzorów dekoracyjnych, dzięki czemu można za ich pomocą stworzyć na podłodze wyjątkową kompozycję. W niewielkiej sypialni połóżmy wąskie deski o bardzo jasnej barwie Dąb Famara. 

Klasyczna elegancja - Inspiracje Ruckzuck.pl

Natomiast w przestronnym salonie – szerokie, ciemne panele Dąb Hradok. Osoby preferujące odważne rozwiązania mogą również łączyć dwa odcienie podłóg w ramach jednego pomieszczenia. Dzięki temu wystrój zyska oryginalny, indywidualny wygląd.

Modne akcenty - inspiracje Ruckzuck.pl

Równie ciekawym pomysłem jest zestawianie ze sobą mebli na zasadzie kontrastu. Świetnie sprawdzi się to np. w kuchni – do dolnego zestawu szafek w czarnym kolorze, dobierzmy górne półki w bieli. Taką możliwość zapewnia kolekcja mebli kuchennych Akryl, dostępna w ofercie RuckZuck. Wyróżnia ją także wykończenie frontów w połysku, które nada aranżacji nuty glamour.

Modne akcenty - Inspiracje Ruckzuck

 

Wytworne dodatki

 

Poza czernią i bielą we wnętrzach w stylu Coco Chanel doskonale sprawdzą się także beże, złoto i czerwień. Najlepiej wykorzystujmy je w dodatkach, które, podobnie jak biżuteria, dodadzą całości wytworności. Warto tutaj sięgnąć po bogato zdobione elementy. Kryształowe gałki do mebli, pozłacane, ornamentowe ramki na zdjęcia, czerwone wazony i świeczniki ożywią wystrój i dopełnią jego elegancki wygląd. Pamiętajmy także o stosowaniu przyjemnych w dotyku materiałów, a przy wyborze poszczególnych komponentów zwracajmy uwagę na ich praktyczność – aranżacja powinna być nie tylko szykowna, ale również komfortowa.

Facebook