BLOG

BLOG

KOLEKCJE DRZWI
Lakier i fornir – zgrany duet tworzy stylowe drzwi
13. III 2017

Kolekcje drzwi

Lakier i fornir – zgrany duet tworzy stylowe drzwi

Mniej znaczy więcej – ta filozofia znajduje odzwierciedlenie nie tylko w stylu życia, ale i w wystroju wnętrz.

Ograniczając liczbę przedmiotów i dekoracji w mieszkaniu, zyskujemy uporządkowaną oraz funkcjonalną przestrzeń. Co ważne, wybierając proste ozdoby nie tracimy szansy na ciekawy efekt estetyczny. Specjaliści sieci salonów RuckZuck potwierdzają tę regułę, prezentując nową linię drzwi Diego marki SENTIS.

"Kluczowymi elementami kształtującymi wygląd pomieszczenia, a także będącymi punktem wyjścia do skomponowania całego wystroju wnętrza są drzwi i podłogi. Ich umiejętne zestawienie decyduje o harmonijnym efekcie końcowym. Ciekawym rozwiązaniem jest dobór paneli w kolorze podobnym do skrzydeł. Nie zawsze musi to być wzór dekoracyjny występujący na całej powierzchni drzwi, może pojawiać się jedynie w detalach. Taki koncept zastosowano np. w kolekcji Diego marki SENTIS".

Linia Diego to połączenie nowoczesności z naturalnymi akcentami. Śnieżnobiałe skrzydła wykończone wysokiej jakości lakierem zostały wzbogacone o aplikacje z forniru. Cienkie płaty drewna, z wyraźnym rysunkiem słojów, są poziomo rozmieszczone na powierzchni drzwi. W zależności od modelu różnią się liczbą i szerokością. Występują w trzech wariantach kolorystycznych: dąb wenge (głęboki, bardzo ciemny brąz), dąb bielony (jasny, chłodny beż) oraz dąb naturalny (ciepły, piaskowy odcień).

Miejscowe zastosowanie forniru sprawia, że doskonale kontrastuje on z jasną powierzchnią skrzydeł. Szlachetne, naturalne akcenty tworzą atrakcyjny wizualnie projekt, a całokształt idealnie wpisuje się w nowoczesny, minimalistyczny design. Dobierając panele w kolorze zbliżonym do barwy fornirowych aplikacji, osiągamy spójny efekt estetyczny.

Oprócz walorów wizualnych, kolekcję Diego wyróżniają dobre parametry techniczne. Drzwi techniczne o trwałej, solidnej konstrukcji pokrywa wytrzymały lakier PU, tworząc gładką powierzchnię o wysokim połysku. Chroni on skrzydła przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i ułatwia czyszczenie.

Drzwi wewnętrzne Diego są dostępne w wersji bezprzylgowej. Prosta krawędź skrzydła po zamknięciu tworzy wraz z ościeżnicą jednolitą powierzchnię. Całość dopełniają ukryte zawiasy 3D oraz magnetyczny zamek.

"Urządzenie wnętrza w stylu minimalistycznym, gdzie dominują prostota, ład i elegancja, znajduje coraz więcej zwolenników. Klienci stawiają na nieskomplikowane kształty, ograniczoną liczbę ozdób oraz dodatków, a przede wszystkim na funkcjonalność pomieszczeń. Z myślą o nich powstała kolekcja Diego, która łączy w sobie wszystkie te składniki. Uniwersalna, ponadczasowa biel skrzydeł, subtelne fornirowe aplikacje oraz prosta forma doskonale odpowiadają estetyce nowoczesnych wnętrz".

Drzwi dostępne są w szerokościach 70, 80, 90 oraz 100 cm. Oferta obejmuje sześć modeli bez przylgi. 

Więcej informacji o kolekcji można znaleźć na stronie internetowej marki Sentis: www.sentis.pl

Facebook